DENİZ TİCARET ODASI’NA GÖRKEMLİ KUTLAMA


 

Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO), kuruluşunun 30. yılını gala gecesiyle kutladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı kutlamada, Mersin protokolü ve iş dünyası bir araya geldi.

MDTO, kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla bir otelde kutlama programı düzenledi. Mersin protokolünü ve iş dünyasını buluşturan kutlamaya, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Program, MDTO’nun tanıtımının yapıldığı sinevizyon gösterimi ile başladı.

 

“DENİZ TİCARET ODAMIZ, İLİMİZİN GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLIYOR”

Vali Su, programda yaptığı konuşmada, MDTO’nun 30. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Türkiye’nin, 3 tarafı denizlerle çevrili ve stratejik olarak dünyanın en önemli yerleşkesine sahip bir ülke olduğunu vurgulayan Su, “Bu da bizim bu coğrafyadaki önemimizi kat kat artırıyor, aynı zamanda bize büyük sorumluluklar yüklüyor. Bu çerçevede, ülkemiz genelinde ve ilimiz özelinde hem kamu sektöründe çok önemli hizmetler yerine getiriliyor, çok önemli yatırımlar gerçekleştiriliyor hem de özel sektör bazında çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu önemli hizmetlerin bir kısmı sivil toplum kuruluşları eliyle gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede de Deniz Ticaret Odamız da ilimizin gelişimine önemli katkılar sağlayan sivil toplum kuruluşlarımızdan biri olarak öne çıkıyor. Deniz Ticaret Odamıza, ilimize yaptıkları güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da yine güzel hizmetler yapılmaya devam edilecek. Hep birlikte bu hizmetleri gerçekleştireceğiz. Önemli olan bir ve beraber olmak, hep birlikte ilimiz ve ülkemiz için neler yapabilirizin cevabını bulmak ve onları hep birlikte gerçekleştirmektir” dedi.

 

“MERSİN DENİZ TİCARET ODASI, TÜRKİYE’DEKİ İKİNCİ DENİZ TİCARET ODASI”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da MDTO’nun 30. yaş gününü kutladı. Yaş günlerinin, önemli anlamlar ifade ettiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “30 yaş aslında kökleştiğinin en somut göstergesi ve Mersin Deniz Ticaret Odamız bizim için başka bir özellik daha taşıyor; Türkiye’deki ikinci deniz ticaret odası. Başka da yok zaten, olma şansı da yok. İstanbul Deniz Ticaret Odası, bütün kıyı şeritlerinde örgütlü vaziyette, Mersin’de de Mersin Deniz Ticaret Odamız. Böyle bir kurumu kurdukları için o günkü kurucularından Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

“30 SENEDE NE KADAR ÖNEMLİ MİSYON ÜSTLENDİĞİMİZİN BİLİNCİYLE ÇALIŞTIK VE ÇALIŞIYORUZ”

MDTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Josef Atat da konuşmasında odanın çalışmaları ve tarihiyle ilgili bilgiler verdi. 30 yaşın, kurumların sürdürülebilirliği açısından çok değerli olduğuna işaret eden Atat, “Çeyrek asrı aşmış bir tecrübe ve bilgi birikimi demektir. Mersin Deniz Ticaret Odası, Türkiye’de mevcut iki deniz ticaret odasından biridir. Bu anlamda, geçen 30 senede ne kadar önemli misyon üstlendiğimizin bilinciyle çalıştık ve çalışıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana üyelerimizin talepleri ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya, ülkemiz denizciliğinin gelişmesine katkı vermeye gayret ettik. Sorunlarımızı sadece kendi sektörümüzle sınırlamayıp, sevdalısı olduğumuz bu kentin her yönüyle geliştirilmesi için çaba gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sanatçı Ayşegül Aldinç sahneye çıkarak, denizcilere keyifli anlar yaşattı. (iha)

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  
  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA