İŞKUR’DAN SURİYELİLERE İŞ ARAMA EĞİTİMİ


 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İş Kulübü dezavantajlı gruplara yönelik eğitimlerine Türk Kızılayı Mersin Toplum Merkezi ile Mersin İŞKUR işbirliğinde geçici koruma altındaki Suriyelilere yönelik olarak verdiği işgücü piyasasına hazırlık eğitimleriyle devam ediyor.

Haber Merkezi

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, Türk Kızılayı Mersin Toplum Merkezi’nden yönlendirilen geçici koruma altındaki yabancılara yönelik olarak düzenlenen iş kulübü eğitimlerine katılan öğrencilere eğitim sonunda katılım sertifikası verildi.

Kulüp eğitimlerinde öğrencilere 24-25 Eylül tarihleri arasında İŞKUR hizmetleri ve internet şubesi kullanımı, kendini ifade etme, özgeçmiş hazırlama beden dili, imaj yönetimi, mülakat teknikleri konularında uzmanlar tarafından ücretsiz uygulamalı eğitimler verildi.

Mersin İŞKUR Müdür Vekili Halil Bozkurt, yaptığı yazılı açıklamayla İş Kulübü çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. İşsizlikle mücadele çerçevesinde dezavantajlı grupların istihdama katılması amacıyla İş Kulübünün çalışmalarıyla iş arayanlara yol gösterdiğini aktaran Bozkurt, kadınların, engellilerin, iş gücü piyasasından uzak kalmış vatandaşların, gençlerin, geçici koruma altındakilerin işe girişlerinin önündeki engelleri kaldırmak üzere kişiye özgü çözümler sunduğunu ve katılımcıların iş hayatına bir adım önde hazırlandığı ifade etti.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA