MTSO, ADIYAMAN İLE KARDEŞ ODA OLDU | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MTSO, ADIYAMAN İLE KARDEŞ ODA OLDU


 

MTSO, Adıyaman TSO ile Kardeş Oda Protokolü İmzaladı. Protokol töreninde birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, ekonomik sıkıntıların el ele verilerek daha hızlı aşılabileceğini söyledi. Adıyaman TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu ise, “Ekonomik bağımsızlığını kazanmış bir kentle Kardeş Oda olmak bizi yürekten sevindiriyor” değerlendirmesi yaptı.

Haber Merkezi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Kardeş Oda Protokollerini Şanlıurfa ve Malatya’nın ardından Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile sürdürdü. Adıyaman TSO Başkanı Mustafa Uslu başkanlığındaki Yönetim Kurulu Üyelerini MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkan Yardımcısı Yakup Gitmiş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ağırladı. Karşılıklı tanışma ve her iki kent ekonomisi hakkında gerçekleştirilen sunumların ardından söz alan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Bizler gönülden kardeşiz. Kağıtlar yırtılır, yazılar silinebilir ama kalbimizdeki dostluk silinmez” dedi. Aynı bölgenin insanları olduklarını ve aynı bölgede aynı ülke için tek vatan için mücadele ettiklerini vurgulayan Kızıltan şunları söyledi: “Bizler taşın altına elini koyan, istihdam sağlayan, üretim, ticaret yapan Türkiye’deki tüm sektörlerde çalışan insanlarız. Bugün ülkemiz çok büyük zorluklarla karşı karşıya. Böyle durumlarda birlik ve beraberliğin önemi daha da fazla ortaya çıkıyor. Biz ancak birlik beraberlik içinde olursak düzlüğe çıkarız. Tek yürek olmuş bir ülke ile kimse uğraşamaz. Ama bölünmüş, ayrışmış bir ülkeyi çok kolay zora düşürürsünüz. Bu anlamda ziyaretinizi çok anlamlı buluyorum.”

“BU, İLK ADIMDIR”
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gerek firmalar gerekse kurumlar açısından birlikteliğin getirdiği faydalarının bilindiğine dikkat çeken Adıyaman TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu ise sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Ülkemiz zor dönemden geçiyor. Ekonomi ülkenin can damarı. Yaşanan temel sorunlardan birkaçı bizimle direkt ilintili olduğu için daha çok bir arada olup fikir alışverişinde bulunmak zorundayız. Birbirimizden daha çok faydalanmalıyız.”
Mersin’in Türkiye’nin ticaret ve ihracat açısından önemli biri liman kenti olduğunu bildiklerini anlatan Uslu, “Böylesi ekonomik bağımsızlığını kazanan bir kent ile Kardeş Oda olmak bizleri yürekten sevindiriyor” değerlendirmesi yaptı. Konuşmasına Adıyaman’ın özelliklerine değinerek devam eden Uslu, kentin en önemli özelliği olarak Doğu ve Güneydoğu sınırlarında yer almasına rağmen isminin huzur ile anılmasını gösterdi. Birlikte yaşama kültürünü özümseyen bir kent olduğunu vurgulayan Uslu, “Bu görüşmenin birlikte neler yapabileceğimizi anlayabilmemiz konusunda ilk adım olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu çalışmanın arkası gelecektir” diye konuştu. 
MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır’ın çalışmaları devam eden Mersin Agropark’ı tanıtması sonrasında iki oda arasında protokol imzalandı. 
Tören karşılıklı hediyelerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA