“DERSİMİZ DOĞA”


 

‘Doğa Yürüyüşü’ ve ‘Oryantiring Eğitici Eğitimleri’ kapsamında 400 bin öğretmenin ‘doğa yürüyüşü’ projesinde doğa ile buluşması hedefleniyor. Bu kapsamda 81 ilden 120 öğretmen Mersin’de 5 gün süren eğitime alındı.

GİZEM EKİCİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu arasında imzalanan 2023 eğitim vizyonu programı ‘Doğa Yürüyüşü’ ve ‘Oryantiring Eğitici Eğitimleri’ iş birliği protokolü kapsamında iki yıl içinde toplam 400 bin öğretmenin ‘doğa yürüyüşü’ projesinde doğa ile buluşması hedefleniyor.
Eğitim çerçevesinde 81 ilden 120 öğretmen Mersin’de 5 gün süren eğitime alındı.  
“Doğa Yürüyüşü Eğitici Eğitimi Kursu” Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde yapıldı.
Her biri alanında uzman akademisyenlerin eğitim görevlisi olduğu eğitimlerde teorik olarak enstitü binasında, ardından son üç günü ise uygulamalı ve Mersin’in doğal mekânlarında planlandı.
Doğa yürüyüşleri, Silifke Uzuncaburç, Ayvagediği Orman Yolu ile Değirmençay da uygulamalı olarak gerçekleştirildi. 
Kursa katılan öğretmenlerin heyecanla ve istek duyarak katılım gösterdiği faaliyette Milli Eğitim Bakanlığı okulları bir yaşam alanı olarak yeniden inşa etmek konusunda etkili bir adım atmış oldu. 

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA