"BİRLİKTE MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ"


 

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, doğayı tahrip eden anlayışa karşı ortak mücadele çağrısı yaptı.

GİZEM EKİCİ

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, 100. Yıl Tabiat Parkı’nda (Gümüşkum) müzik festivali yapılması girişimine tepki gösterdi. 
Mersin’in doğasıyla, kültürüyle, insanıyla Türkiye'nin göz bebeği olduğunu belirten Aktay, “Bünyesinde pek çok özelliği barındıran Mersin'in hiçbir özelliği, diğer özelliklerine zarar verme pahasına öne çıkarılamaz. Mersin'i her yönüyle, bir bütün olarak korumak ve geliştirmek zorundayız. Bunu da ancak ortak akılla başarabiliriz. Toplumun tüm kesimlerinin, örgütlü güçlerinin sesini dinleyerek başarabiliriz. Mersinlinin iradesini yok sayan, Mersin'in doğal varlıklarının ve canlılarının kaderini tamamen merkezi idarenin insafına bırakan bir anlayışın bu kente nasıl büyük zararlar verebileceğini çok iyi biliyoruz. Örneğin, nükleer santralden biliyoruz, balık çiftliklerinden biliyoruz. Bu anlayışın, Gümüşkum Tabiat Parkı'ndaki doğal hayata büyük bir zarar verme ihtimali, Mersin kamuoyunun haklı müdahalesiyle, şimdilik önlenmiş durumdadır. Ancak yerel demokrasiye, yerel katılıma, ortak akla dayanmayan bir yaklaşım her gün yeni sorunlar açmaya adaydır. Bu anlayışla kararlı bir biçimde mücadele etmek zorundayız. Mersin'de turizme ve yerel ekonomiye olumlu katkılarda bulunacak, kültür hayatına renk katacak etkinliklere elbette ihtiyaç vardır. Ancak bu ihtiyacı, Mersin'in eşsiz doğasının ihtiyaçlarıyla uyum içinde karşılamak bizim boynumuzun borcudur. Umarım, bu yaşananlar herkes için bir ders oluşturur ve Mersin'i, sahip olduğu bütün değerlerini koruyarak geliştirme anlayışı tüm kişi ve kurumların birinci önceliği haline gelir” dedi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  
  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA