AF ÇIKACAKSA ŞARTLI OLSUN!


 

Mersin Temiz Toplum Derneği üyeleri, MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından dillendirilen af talebine tepki gösterdi. Dernek, yetkililere dilekçe yazarak, affın şartları konulmadan çıkartılmamasını istedi.

SONER AYDIN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin af talebine tepkiler devam ediyor. Mersin Temiz Toplum Derneği üyeleri Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya gelerek affın şartları konulmadan hayata geçirilmemesi gerektiğini söyledi. 

“AFLAR BÜYÜK SORUN YARATTI”
Dernek adına açıklama yapan Başkan Mustafa Müderrisoğlu, geçmişte çıkartılan afların büyük sorunlara yol açtığını savundu. Geçmişte Rahşan Affı olarak anılan afla birlikte 45 bin kişinin cezaevinden çıktığını diğerlerine ise 10 yıl indirim yapıldığını anımsatan Müderrisoğlu, “Rahşan hanım açtığı pandoranın kutusundan çıkanlardan kendi de tedirgin olup, ‘Affı garibanlar için istedim, katiller yararlandı’ diye günah çıkartmıştı. Şimdi bir siyasi parti lideri, sosyal medyadan son derece sığ bir mesajla, sonra da seçim beyannamesine alarak oy avcılığı için kafaları karmakarışık etti. Ortağı da illüzyon sergilemeye devam edecek ve sanırsız suç makineleri, toplumun içine takiye ile salıverilecek. Elbette kader mahkumları diye nitelendirilebilecek topluma kazandırmalıdır. Ancak, güvenlik güçlerimizin kelle koltukta yakaladığı suç makineleri titizlikle ayıklanarak hariç tutulmalıdır. Yoksa, ‘Kader mahkumu’ önyargısı, dosyasına bile bakmadan, incelemeden bu kanıyı vurgulayan ya saflık eder veya siyasi ikbal bekler. Toplumunu aptal yerine koymuş olur” diye konuştu.
Affın dosya dosya hassasiyetle incelenerek yerine getirilmesi gerektiğini kaydeden Müderrisoğlu, hazırladıkları dilekçeleri Cumhurbaşkanlığına, Anayasa Mahkemesi Başkanlığına ve siyasi parti temsilcilerine göndereceklerini belirtti.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA