ÜRETİCİLER TEMSİLCİSİNİ BELİRLEDİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

ÜRETİCİLER TEMSİLCİSİNİ BELİRLEDİ


 

Kırsal kalkınmayı desteklemek, yeni istihdam alanları yaratmak ve üreticinin ürününe değer kazandırmak amacıyla Silifke Belediyesi’nin ortaklığı ile kurulan S.S. Silifke Taşeli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruluş genel kurulunu gerçekleştirdi.

Silifke Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, gerçekleştirilen genel kurulda Sınırlı Sorumlu Silifke Taşeli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığına Esen Tuba Tol, Başkan Yardımcılığına Ömer Savar, Muhasipliğe Kıvanç Derya, Halide Gülşah Genç ve Hayırlı Temir’de üye olarak belirlendi. Kooperatifin ilk projesi olan Silifke Yoğurdunun üretileceği Mandıra Projesi için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

“ÜRETİCİLERİMİZİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, kendisinin de destek verdiği Taşeli Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurma çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü kaydederek, ‘Keçi sütü, gerçek değerini kooperatifle bulacak. Marka olan gerçek Silifke yoğurduna sonuna kadar sahip çıkacağız. Boş bir heves için bu işe başlamıyoruz. Gönüllü ve kararlı olarak başlıyoruz. Keçi sütünün gereken önemi görmesi, üreticinin daha fazla kazanması ve ismiyle ün yapmış gerçek Silifke yoğurdunun yapılması amacıyla Silifke Belediyesinin de ortaklarından olacağı kooperatifimizin genel kurulunu gerçekleştirdik. Muhtarlarımızı, çiftçilerimizi, üreticilerimizi ve bilgi almak için bizlere müracaat eden her bir vatandaşımızı bilgilendiriyoruz. 
Silifke olarak Silifkeliler olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, gücümüze güç katmalı ve yoğurdumuz hak ettiği noktaya getirmeliyiz’ dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ SÜT ÜRÜNLERİ OLACAK”
Yapılan genel kurulda S.S. Silifke Taşeli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığına seçilen Esen Tuba Tol, ‘Adı tarımsal kalkınma kooperatifi olan ama öncelikle süt ürünleri üzerine bir çalışma planladığımız Taşeli Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin genel kurulunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Önceliğimiz keçi sütü ve diğer süt ürünleri olacak. Üreticilerimizin hak ettiği kazancı elde etmeleri, ürünlerinin değerlenmesi ve vatandaşlarımıza sağlıklı bir şekilde ulaşması için kooperatif çalışmalarımız hızla devam etmektedir. 
Kooperatifin amacı, kurucuların ve yöneticilerin hiçbir şey beklemeden bu işe gönüllü olarak girmeleridir. Sistem oturduğu zaman üreticilerin kazanmasıdır. Belediyemizin de böyle bir çalışmaya destek vermesi kooperatifimiz açısından çok önemli. Üreticilerimiz açısından belediyemizin öncülüğünde bu işin başlaması güven olayını da yerine tam olarak oturtuyor. O güven olduktan sonra bütün toplum kesimlerinin bu işi kabullenmesi gerekiyor. Bu iş siyaset üstü bir olaydır. Belediyeler siyasi kurumlar değildir. Kişilerden bağımsızdır. Kooperatif de siyaset üstü olacak. Bütün vatandaşların kucakladığı destek verdiği bir kooperatif olacak. Uzun süreli olacak. Süt ürünlerinin değerlendirilmesiyle ilgili konu yerine oturduğu zaman, sonrasında tarımla ilgili konulara geçeceğiz. İzmir Tire’de bulunan bir süt kooperatifinin çalışmalarını inceledik ve gerçekten başarılı bir iş yapmışlar. Bizlerde el birliğiyle kentimizde bu kooperatifi hayata geçireceğiz’ diye konuştu.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA