KADINLARA, “İŞ HAYATINDA DON KİŞOT OLMAK” KONFERANSI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

KADINLARA, “İŞ HAYATINDA DON KİŞOT OLMAK” KONFERANSI


 

Prof. Dr. Meltem Onay, kadılara yönelik verdiği konferansta önyargılı olmamak gerektiğini belirterek, “Yaptığım her işte eşit, adil, hoşgörülü, paylaşımcı, katılımcı olmaya çalıştım” dedi.

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Prof. Dr. Meltem Onay’ın katılımıyla “İş Hayatında Don Kişot Olmak” konulu konferans düzenlendi. 

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansa, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’in eşi Hayriye Cinbir, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, çeşitli kurum ve kuruluş, oda temsilcisi kadınlar ile iş hayatından birçok kadın katıldı. 
Prof. Dr. Meltem Onay, konferansta, iş hayatında karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların üzerinden nasıl gelinebileceği hakkında bilgi vererek, örneklerle ve anlattığı kısa hikayeler ile konferansa katılan kadınlara sohbet tadında bir konferans gerçekleştirdi. 
Onay, ayrıca kendi iş hayatından ve hayat hikayesinden de bahsetti. Onay, “Bu dünyaya neden geldin? sorusunun yanıtını erken yaşta bulan birisi olduğumu düşünüyorum. Bu dünyaya insanlığa hizmet etmek, onların eğitimleri için imkanlar sunmak için gelmiş olabileceğime inandım. Bu beni pek çok kişiden farklı kıldı. Çünkü neler yapabileceğimi fark ettiğim andan itibaren gelecek ile ilgili planlamalarımı yapmaya başladım. Bu yolculuğu çok sevdim ve aynı tutku ile bütün öğrencilerimin ve sevdiğim insanların kalplerine dokunarak onlara yol gösterici olmaya bu nedenle devam ediyorum” dedi. 
İnsanların yaşam felsefesi olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Meltem Onay, “Benim yaşam felsefem sevgi ve hoşgörüye temelli oldu her zaman. Kimseye karşı ön yargılı olmadım. Bu nedenle çevremde sevdiğim dostlarım olduysa bunun nedeni sevgiyi her zaman yaşamımım temeline koyduğum için olduğunu düşünüyorum. Yaşamımım her alanında, yaptığım her işte; “eşit, adil, hoşgörülü, paylaşımcı, katılımcı” olmaya çalıştım. Gazeteler ve dergiler de yazılar yazarken, televizyon programlarımda konuklarım ile konuşurken, öğrencilerime hep hedefli olmayı ve ön yargısız olmanın önemini vurgulamaya çalıştım. Eğer yaşamımda temel değerlerim ne derseniz; herkese doğru ve dürüst olmak, hedefli ve kararlı olmak, bilgi ve sevgiyi paylaşan olmak” ifadelerini kullandı. 
Konferansın ardından katılımcı kadınlarla sohbet eden Prof. Dr. Onay’a, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar tarafından, teşekkür plaketi takdim edildi. (iha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA