ÇERMİKLİLER BİRLİK VE DAYANIŞMA GECESİNDE BİR ARAYA GELDİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

ÇERMİKLİLER BİRLİK VE DAYANIŞMA GECESİNDE BİR ARAYA GELDİ


 

Mersin Çermikliler Derneği tarafından "Birlik ve Dayanışma Gecesi" düzenlendi.

Bu yıl 2.'si düzenlenen geceye, Diyarbakır Çermik ilçe Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu'da katıldı. Gecede renkli görüntüler oluşurken, Başkan Karamehmetoğlu'da hemşehrileriyle sık sık halay çekti.

Bir düğün salonunda organize edilen geceye Başkan Karamehmetoğlu'nun yanı sıra Mersin Çermikliler Derneği Başkanı Hüseyin Kahar ile çok sayıda Çermikli katıldı. Etkinlikte konuşan Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, belediye olarak Çermik'e yaptıkları hizmetleri anlattı. Özellikle Çermik'te bulunan kaplıcalardan bahseden Karamehtoğlu, "Çermik kaplıcalarıyla şifa dağıtan bir ilçemizdir. O yüzden bizim buradaki turizm potansiyelini yükseltmemiz lazım. Bunun içinde tesislerimizi modern hale getirmemiz lazım. Bununla ilgili proje hazırlamıştık ve buda kabul gördü. Kalkınma Bakanımıza da teşekkür ediyorum. Bugün yarın ödenek geldiğinde hemen eski hamamları onarmaya başlayacağız. Çermik kaplıcaları Allah'ın bize verdiği bir nimettir. Dünyada 2. sıradadır. Bunun tanıtımını iyi yapmamışız. Güzel tesisler yapamamışız. Bu tesisleri ve kaplıcaları modern hale getireceğiz ve turizm potansiyelini yükselteceğiz. Bunu yaptığımız zaman ilçe ekonomisine katkı sunacağız. Bu çok önemlidir" dedi.
Makamların, koltukların gelip geçici olduğunu kaydeden Karamehmetoğlu, şöyle devam etti:
"Ancak Çermik'e yapacağımız hizmetler kalıcıdır. Bizim olduğumuz yerde ben yok, biz varız. Biz hepimiz biriz. Bütün hemşehrilerim fikirlerini, düşüncelerini bize iletebilirler. Biz Çermik sevdalısıyız. Çermik'in kaplıcaları ne kadar önemliyse evsel bahçeleri de o kadar önemlidir. Bu göreve geldiğimiz zaman dere ıslahı ile ilgili yetkililere yazı yazdık ve onunla ilgili de çalışma bitmek üzere. Biz her zaman Çermik için ne faydalıysa onu yapmaya çalışıyoruz. Çermiklilerle, Diyarbakır'la gurur duyuyoruz. Çermik medeniyettir, kültürdür, sevdadır, hoşgörüdür." 
Konuşmaların ardından vatandaşlar, çalan müzikler eşliğinde dolayısıyla eğlendi. Başkan Karamehmetoğlu'da gecede hemşehrileriyle sık sık halay çekti. (iha)


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA