Silifke Edebiyat Festivali sona erdi | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Silifke Edebiyat Festivali sona erdi


 

Silifke Belediyesi tarafından düzenlenen birbirinden değerli yazar, gazeteci ve milletvekillerinin kent sakinleriyle buluştuğu 1. Edebiyat Festivali, Türk Halk Müziği Sanatçısı Tolga Sağ konseriyle son buldu.

Silifke Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Edebiyat Festivali’nin beşinci gününde Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Sanatçı ve Yazar Hüsnü Arkan, Yazar Nedim İnce ve Yazar İhsan Eli Açık’ın imza etkinliği gerçekleştirilirken, Aytuğ Atıcı, Nedim İnce ve Seray Şahiner’in akşam söyleşisi büyük beğeniyle izlendi. Gecede Grup Nefes sahne alarak, Silifkelilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. 

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Cezmi Ersöz, Seray Şahiner ve Ali İhsan Açık’ın kitaplarını imzaladığı Edebiyat Festivali’nin son günü olan altıncı günde ise Cezmi Ersöz, Eren Erdem ve Ali İhsan Açık’ın gerçekleştirdiği söyleşiye vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdiler.

“SİLİFKE HALKIMIZA SOSYAL VE KÜLTÜREL HİZMETLER SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kültür ve sanat etkinlikleriyle her akşamı dolu dolu geçen Edebiyat Festivali’nin kent sakinlerinden büyük bir ilgi gördüğünü açıklayan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Belediyemiz tarafından ilki gerçekleştirilen 1. Edebiyat Festivalimiz, sanatseverlerin ve Silifke halkımızın büyük ilgisini gördü. Göksu Parkı’nda yazarlarla buluşan kitapseverler önce imza hemen ardından söyleşi etkinliğine katılarak, kültür ve sanat etkinliklerimizle buluştular. Bu güzel etkinliklerimizde kitap tanıtımlarının yanı sıra binlerce vatandaşımız, birbirinden değerli yazarlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadılar. Yazarlarımız bir taraftan kitaplarını imzalarken diğer taraftan da söyleşileriyle okuyucularına okumanın önemini ve kitapla ilgili merak edilen soruların cevaplarını yanıtladılar. Edebiyat festivalimizin hem ilçemizin tanıtımına hem de kültür alışverişimize önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Bu nedenle festivalimizde emeği geçen ve katkı sunan herkese ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

“SİLİFKE HALKI EN İYİ HİZMETLERİ HAK ETMEKTEDİR”

Başkan Mustafa Turgut, “Belediyemizin çalışmaları ile her geçen gün gelişen, büyüyen ve güzelleşen şehrimizde; geçmişten günümüze intikal eden tüm kültürel mirasımızı ve değerlerimizi koruyor, geliştiriyoruz. Bu değerler etrafında, sanat, spor ve kültürel etkinliklerimize ayrı bir önem veriyoruz. Yapmış olduğumuz sosyal etkinlikler, şenlikler ve festivallerle Silifke’yi hareketlendiriyor ve canlandırıyoruz. Kültür ve sanata verdiğimiz destek ve bu iki sahada geliştirdiğimiz birçok proje ile artık Silifke, kültür üreten ve bunu geleceğe aktaran önemli bir birikime kavuşmuş olacaktır. Edebiyat Festivalimizde emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz”

EDEBİYAT FESTİVALİ, TOLGA SAĞ KONSERİYLE KAPANIŞ YAPTI

Edebiyat Festivali’nin son akşamında sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Tolga Sağ, muhteşem sesi ve performansıyla Silifkelilere unutulmaz bir gece yaşattı. Sağ, Anadolu'nun bağrından kopan ünlü türküleri, kendine özgü yorumuyla seslendirerek, vatandaşları doyasıya eğlendirdi. (bülten)


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA