Silifke’de kadının el emeği değer kazanmaya devam ediyor | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Silifke’de kadının el emeği değer kazanmaya devam ediyor


 

Silifkeli kadınlar, ’Kadın El Emeği Pazarında’ aile bütçesine katkı sunmaya devam ediyorlar.

Silifke Belediyesi tarafından Türkmen Güzeli Parkı’nda faaliyette bulunan Kadın El Emeği Pazarı, hanımlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Kadınların beceri, birikim ve göz nuru ile ürettikleri eşyaları değerlendirebilecekleri ve aile ekonomisine katkı sağlayabilecekleri “Kadın El Emeği Pazarı” Anıt Civarı Türkmen Güzeli Parkı’nda hizmet veriyor. Pazarda birbirinden çeşit kadın el işleri ve el emeği süs eşyaları sergileniyor.

Silifke’de uzun süredir devam eden sosyal proje, bu tabloyla ilk kez karşılaşanlar için tebessüm oluştururken, el emeği pazarı haftanın her Pazartesi ve Cuma günleri açık oluyor. Kentin farklı bölgelerinde ikamet eden kadın vatandaşların el emeklerini sergiledikleri pazar, izleyenlerce hayranlık uyandırıyor. Ayrıca pazarda, kadınlara has dantel işlemelerden farklı motiflere, yazlık ve kışlık giyeceklerden süs eşyalarına kadar birçok model ürün sergileniyor.

Yaz ayları satış yapmaktan sıkıntıları olmadığını söyleyen kadın üreticiler, projenin insanların ilgisini çektiğini, sıcak bir ortam oluştuğunu ve alışverişlerin bu ortamda yapıldığını ifade ediyor.

“SİLİFKE BELEDİYESİ OLARAK YENİ PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

İlçe genelinde vatandaşların yeni projeleri ve yapılan hizmetleri beğeniyle karşıladığını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “İlçemiz artık o eski kabuğundan çıkarak yeniliklere açık bir şehir merkezi haline geliyor. Uyguladığımız ve yapmakta olduğumuz projeler sayesinde vatandaşlarımız artık hizmetlerin nasıl ve ne şekilde yapıldığını biliyorlar ve görüyorlar. Bunlardan bir tanesi olan sosyal sorumluluk projemiz Kadın El Emeği Pazarı ilçemizde yoğun bir rağbet gördü.

Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılımı ile özgürleşmesini sağlamaya yönelik yaptığımız bu proje sayesinde kadınlarımız el emeği, göz nuru ile ürettikleri ürünlerini değerlendirerek kazanç sağlayabiliyorlar. Böylece aile bütçesine katkı sağlayıp, ekonomik özgürlüklerini kazanacakları bir pazar imkânı oluşuyor. Hanımlarımız ürettikçe getirdikçe ve talep oldukça devam edecek” dedi. (bülten)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA