image
Hediye EROĞLU

Tarih : 14.8.2019  E-Mail : heroglu33@hotmail.com


Piknik (mesire) yerleri kimin?

“Piknik (mesire) alanları kimin yönetiminde” sorusunun kanunen cevabı Orman Genel Müdürlüğü…

Ancak Türkiye’de ne yazık ki Türkiye’de hukuk kanunları değil doğa kanunlarının işlediği alanlarından biri de mesire alanları…!

Bu bayram kurban bayramı olunca mangalını kapan sıcaktan bunalmış Mersinli soluğu piknik yapacağı alanlarda aldı. Piknik alanları bayramda adeta doldu taştı.

Neredeyse her milletten insan, her ilden araç plakası gördüğüm Toroslar’da tatilcilerin her tür/cinsten çöpünü doğaya attığına da bizzat şahit oldum…

Ancak bilindik pek çok mesire yerine özellikle uğrayıp gözlemlemek için yaptığım gezilerde orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı görevlililerden yerel yönetimlerin görevlilerine kadar tek bir Allah’ın kulu resmi üniformalı şahıs görmek nasip olmadı!

Binlerce insanın akın akın pikniğe gittiği Toroslar’da resmi yetkili bir tek kişi bile aksaklıkları gidermek, sıkıntıları çözmek, yanlışlara/hatalara müdahale etmek için gelmeyi akıl edememiş!

Bunca kalabalık buraya akın etmişken neden akıl edemiyorlar anlamış değilim!...

 

25 kuruluşluk poşet önlemiyle ülkemizin adeta çağ atladığını savunanlar Toroslar’daki kirliliği önlemek için ne yapıyorlar?

Denetim olmadan, uyarı olmadan, yetkili olmadan; Toroslar’da piknik yaparken çöpünü etrafa atıp gitmekten çekinmeyenleri nasıl önleyeceğiz? 

Üstelik bu çöpler daha sonra ilgili kişilerce de temizlenmez ve doğada kaderine terk edilirken biz bu pisliğin içinden nasıl çıkacağız?

 

Piknik (mesire) yerleri kimin? BİZİM EY AHALİ! BİZİM! Sen tekrar o piknik alanına piknik yapmaya geldiğinde, ‘Aaa çok pis bırakmışlar başka bir yere gidelim’ diye diye uzaklaştığında bir gün bir bakmışsın ki gidecek yerin kalmamış olacak! Ki bu zaman da çok uzakta değil!...

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

 
  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA