SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 
image
Pınar DOĞAN

Tarih : 3.10.2018  E-Mail : pinardoganersoy@hotmail.com


’TANRILAR OKULU’ KİTABI ÜZERİNE

     İki kez okuduğum ve üçüncü kez, yaklaşık 10 kadar kadınla birlikte, yeniden okuyacak olmanın heyecanının da olduğum bir kitaptan bahsetmek istiyorum bugünkü yazımda; Stefano D'Anna'nın Tanrılar Okulu kitabından. Ve hatta sadece ilk sayfalarından çizdiğim yerleri paylaşarak, kitabın kendisini anlatmasına izin vereceğim. Bu kitap kendini anlatırken, siz her satırında, aslında anlattığının kendiniz olduğunu fark edeceksiniz; kalpten okumayı başarabilirsiniz. 
    "Hayat tıpkı bana yaptığı gibi seni de bir mengenede soluğun kesilinceye kadar sıktığında, seni içinden çıkamayacağın hayal kırıklıklarına uğrattığında ve hiç bir çıkış yolu bulamadığında... işte ancak o zaman, bu Kitap bir anda eline geçecek ve seni bulacaktır. Böylece Bireysel Devrim'in için bir insanın hayal edebileceği en büyük maceraya hazır olduğunu bileceksin: Bütünlüğüne ve yolunu kaybettiğin cennetine yeniden kavuşmak." Diye başlıyor kitap... Ve aralıklarla konuşmaya devam ediyor. 
"Çoğu sıradan insan gibi yaşamanın dışarıdaki olaylardan meydana geldiğini düşünür ve o doğrultuda konuşurdum... Dış dünyamın kalitesinin daha iyi ya da daha kötü olmasının benim temel sorumluluğumu olduğunu, hayatımdaki tersliklerin ve bazen trajik olayların Oluş seviyeme bağlı olduğunu ve bunların yalnızca korkularımın, yıkıcı düşlerimin ve olumsuzca kurduğum hayallerimin maddeleşmiş halinden başka bir şey olmadığını fark ettiğim andan itibaren şikayet etmekten, başkalarını suçlamaktan, pişmanlık duymaktan ya da kendimi acımaktan vazgeçtim."
   "Kendini gözlemlemek kendini düzeltmektir."
   "Dünya senin onu düşlediğin gibidir, o bir aynadır. Dışarıda kendi dünyanı bulursun, yarattığın, düşlediğin dünyayı. Dışarıda kendini bul! Git ve kim olduğunu gör... Diğerlerinin, senin içinde taşıdığın yalanın, uzlaşmanın, cehaletinin yansıyan görüntüleri olduğunu keşfedeceksin... Değiş... ki dünya değişsin."
  "Yaşam, bağımlılık içinde harcanmayacak kadar değerli ve kaybeden olmayacak kadar bolluk ve imkanlar içindedir. Artık değişme zamanıdır!... Bağımlı olmak, istem dışı bile olsa her zaman kişisel  bir seçimdir. Hiç kimse veya hiçbir şey seni bağımlı olmaya zorlayamaz, bunu kendin için ancak sen yaparsın."... Bağımlılık, 'Oluş' un bir hastalığıdır. Kişinin tamamlanmamışlığının bir sonucudur. Bağımlı olmak, kişinin kendine bırakması ve düşlemekten vazgeçmesi demektir." 
   "Var olmanın özgürlük bilgi ve güçten meydana gelen bu özel durumuna erişmek, kendi üzerinde yıllarca sürecek bir çalışmayı gerektirir, bunun adına 'kendini özünde bağışlamak' denir... Kendini içinde bağışlamak;  yaşayan bir insanın yapması gereken asıl işidir... uzun bir süreçten geçen dikkatinin, kendini mercek altında incelemesinin sonucudur. Kendi yaşamının kopuk kalmış kısımlarına inmek demektir... hala kapanmamış yaraları temizleyip iyileştirmek, yarım kalmış hesapları kapatmak demektir... Kendi içinde bağışlamak geçmişi ve içindeki bütün safralarını dönüştürme gücüne sahip olmak demektir. "

Ve sevgili okuyucu! Bunlar sadece, 443 sayfalık kitabın, ilk 35 sayfasından seçtiklerimdir. 
Hazırsan kitap seni bulacaktır.. :)
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

 
  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA