SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

Bayram öncesi Gazze’ye şefkat!


AFAD tarafından organize edilen 10 bin tonluk insani yardım malzemesini Gazze’ye götürecek olan şefkat gemisi düzenlenen törenle Mersin Limanı’ndan uğurlandı.

Şefkat gemisi Acqua Stella’nın yolcu edildiği törene; Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Vali Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toprak Mahsulleri Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Yardımcısı Fatih Özer, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkan Yardımcısı Birol Çetin, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Rıfat Türker, il protokolü ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Başbakan Yardımcısı Kaynak, geçtiğimiz hafta yine Mersin’den Somali’ye uğurlanan yardım gemisinin Mogadişu Limanına ulaştığının da bilgisini verdi. Veysi Kaynak, Somali’deki yardıma muhtaç yaklaşık 3 Milyon insanın, gönderilen yardım malzemeleri ile çok daha iyi bir bayram geçirme fırsatı bulacağını ifade etti.

 Konuşmasının devamında Filistin’in milletin gönlünde apayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Kaynak, Türk Halkı’nın sevgi ve şefkatiyle dolu bir yardım gemisinin daha Gazze’ye gönderiliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Kaynak sözlerini; “Yardım gemisi 36 saate kadar Aşdot Limanı’na varmış ve bayrama kadar bu yardımları Filistinli kardeşlerimize ulaştırmış olacak. Gazze’nin başka ihtiyaçları da var. Örneğin şu anda orada elektrik de yok. Bu ihtiyacı gidermek amacıyla önümüzdeki süreçte Gazze’ye yakıt yardımı da yaparak, oradaki hastanelerin, kreşlerin, okulların; yani himayeye muhtaç kesimlerin bu ihtiyacını karşılayacağız” diyerek sürdürdü.

Konuşmasının sonunda, gündeme dair bazı açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak; Milletimizin birliği, beraberliği, kardeşliği ve desteği olduğu müddetçe, dünyanın neresinde bir mağdur ve mazlum varsa; din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeksizin yanlarında olunacağını kaydettikten sonra konuşmasını, ecdadımızın kendisine vakfettiği görevi en iyi şekilde yerine getiren Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederek noktaladı.

“YÜCE MİLLETİMİZ, ZOR DURUMDA BULUNAN, YARDIMA MUHTAÇ, İNSANLARA DAİMA YARDIM ELİNİ UZATMIŞTIR”

 Vali Özdemir Çakacak ise milletin zor durumda bulunan, yardıma muhtaç, insanlara; dinine, diline, ırkına, rengine bakmaksızın tarihimizin, kültürümüzün ve inancımızın bir gereği olarak daima yardım elini uzattığını ifade ederek başladığı konuşmasında, Devletimiz ve Hükümetimizin bu doğrultuda, Filistin’de yaşanan karışıklıklar nedeniyle en temel insani ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak durumda olan Gazzeli kardeşlerimize her türlü desteği sağladığını belirtti.

Güçlü tarihi bağlara sahip olduğumuz Gazzeli kardeşlerimizin, Ramazan Bayramı arifesinde bu malzemeler ile buluşturulmasının; bayramı, yaşanan tüm acılara rağmen bir nebze olsun mutlu girmelerine vesile olacak olmasının apayrı bir önemi olduğunun üzerinde duran Vali Çakacak, “ Milletimizin kadirşinaslığını yansıtan bu yardım malzemelerinin Gazzeli kardeşlerimize ulaştırılmasında ilimizin adeta bir köprü görevi üstlenmesinden ötürü Mersinliler olarak büyük bir memnuniyet duymaktayız. Gıda, giyecek, oyuncak, kırtasiye, bisiklet gibi ihtiyaç malzemelerinin Gazzeli kardeşlerimize ulaştırılmasını sağlayarak bizleri gururlandıran bu geminin hazırlanmasında emeği geçen tüm kurum, kuruluş, firma ve sivil toplum kuruluşlarına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı ve sözlerini Filistin’de, Gazze’de yaşanan acıların bir an evvel sona ermesi temennisiyle sonlandırdı.

Konuşmaların ardından yardım gemisi, her zaman olduğu gibi zorda kalanlara şefkat elini uzatan Türk Milleti’nin yardımlarını, bu sefer de Gazze halkına ulaştırmak üzere Mersin Limanı’ndan uğurlandı. (bülten)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA