SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

“Bu ayıp kimin? Bu da mı FETÖ işi?”


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, TBMM’de yaptığı konuşmada, AKP’nin çocukları emek sömürüsünden ve istismardan koruyamadığını belirtti.

Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü ile ilgili TBMM’de konuşan Aytuğ Atıcı artan çocuk işçi sayısına dikkat çekerek, “AKP Hükûmeti çocuklarımıza iyi bir yaşam ve gelecek sunamadığı gibi, çocukları emek sömürüsünden ve istismardan koruyamamaktadır.” dedi. Atıcı, TÜİK verilerine göre 15-17 yaş arası çalışan çocuk sayısının 2012 yılında 601 olduğunu dört yıl sonra, 2016 yılında 708 bine çıktığını belirterek, toplam çocuk işçi sayısı 2 milyonu aştığına dikkat çekti.

Çocuk işçilerin yüzde 78'inin sigortasız çalıştırıldığını ve 2016 yılında 56 çocuk işçinin iş cinayetine kurban edildiğini ifade eden Atıcı, “Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında çocuk yoksulluğunda 1'inci sıradadır. Bu çocukların partisi yok, siyasi görüşü yok, hepimizin çocukları. Bir çocuk hekimi olarak şimdi AKP iktidarına soruyorum: Bu ayıp kimin? Bu da mı FETÖ işi?” dedi. (bülten)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA