Gazilerimiz hak ettikleri gibi yaşamalı!


 

Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerin yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır imkânlar altında sürdürmelerini sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamanın toplumsal sorumluluk olduğunu söyleyen Vali Çakacak, “Gazilerimizin hak ettikleri imkan ve şartlara kavuşturulmaları konusunda milletimiz de,

Haber Merkezi

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, “Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin 95. Yıldönümü ve Gaziler Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 
Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesinin, şehit ve gazilerin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleştiğini anımsatan Çakacak, şehitlik ve gaziliğin, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesi olduğunu vurguladı. 

“BU VATAN BİZE ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİ”
“Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatan, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin, tüm kahramanlarımızın emanetidir” diyen Vali Çakacak, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz, kahramanlığın, cesaretin ve fedakarlığın sembolleri olarak milletimize mal olmuştur. Onlar milletimizin ortak hatırasına emanet edilmiş aziz varlıklarımızdır. Türk milleti şehitlerini, gazilerini ve onların ailelerini hiçbir zaman unutmamış; gönlünde daima özel bir yere koymuştur. Yüce Meclisimiz, Sakarya Savaşı'nın kazanılmasının ardından Büyük Önder Atatürk'e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı vererek milletimizin hislerine tercüman olmuştur.
Vatanını canından aziz bilen, bağımsızlığımızın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak, onların büyük özverileri sayesinde bugün geleceğe güvenle bakıyoruz” dedi. 

“MÜREFFEH BİR ÜLKE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Bugün de, ülkemize yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman askerler ve polislerin, aynı şuur ve fedakarlıkla görev yaptığını belirten Vali Özdemir Çakacak, “Aziz milletimiz, kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde, karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete, kararlılığa sahiptir.
Bizler de şehit ve gazilerin kutsal emaneti olan vatanımıza, nesilden nesile yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkacak, çocuk ve gençlere daha güzel bir hayat, daha müreffeh bir ülke bırakmak için milletçe sarsılmaz bir irade ile çalışmaya devam edeceğiz.

“GAZİLERİMİZE HAK ETTİKLERİ ONURU YAŞATMALIYIZ”
Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimizin yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır imkânlar altında sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur. Gazilerimizin, taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkan ve şartlara kavuşturulmaları konusunda milletimiz de, devletimiz de gereken duyarlılığı göstermektedir.
Ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyor, bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin 95. Yıldönümü ve Gaziler Günü’nde, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimiz sağlık ve esenlik diliyor şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA