Neler değişir?


Başbakan Davutoğlu’nun görevi bırakma kararı ve partiyi olağanüstü kongreye götürmesi gündemi alt üst ederken şimdiden kabine ve bakan totoları başladı. Başbakan Yardımcısı Elvan’ın koltuğu da sallanırken, AK Parti İl Başkanı’nın da değişeceği iddia edildi!

Serkan TULTAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığı ile bilinen isimlerin kabine dışı kalması bekleniyor. Bu çerçevede, kulislerde, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başta olmak üzere bazı bakanların isimleri geçiyor. Başbakan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfü Elvan’ın, Davutoğlu’na çok yakın olduğu bilinirken, Başbakan Yardımcılığını değişen kabine ile bir başkasına bırakacağı ve sade bir Mersin Milletvekili olarak görevine devam edeceği konuşuluyor.

TEŞKİLATLARDA DA DEĞİŞİM BEKLENİYOR.

22 Mayıs'ta ikinci olağanüstü büyük kongresini yapacak olan Ak Parti'de kongreyle birlikte

tüm kadrolarda yenilenme sürecide başlayacak. Önce Genel Başkanlık ve parti yönetiminde değişim yaşanacak, ardından bu değişim Başbakan ve kabineyle devam edecek. Süreç Meclis grubundaki yenilenme ile tamamlanacak.

Kısa bir süre önce Mersin İl Başkanlığında başkan değişikliğine gidilmişti. Bir önceki başkan İsmail Taşpınar’ın istifası sonrası bu koltuğa Cesim Ercik otururken, Onunda bu değişimden sonra bu görevde kalamayacağı konuşuluyor.

Taşpınar’ın istifası sonrası yaşanan İl Başkanlığı yarışında, ismi Bülent Arınç ile anılan Ercik’in, bu görevi almasında bazı isimlerin devreye girdiği ileri sürülmüştü. Ancak gelinen noktada, AK Parti de yaşanacak değişimlerin Mersin İl Başkanlığına kadar uzanacağına kesin gözüyle bakılıyor. 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA