HAZIR GİYİM VE TEKSTİLDE KADIN İSTİHDAM ORANI YÜZDE 55


 

Haber Merkezi

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı, Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Hayri Uğur, çalışan, üreten tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Hayri Uğur, Türkiye’de kadınların işgücüne katılım oranının yüzde 34 olduğunu, hazır giyim ve tekstil sektöründe bu oranın yüzde 50-55 düzeyinde seyrettiğini vurguladı. Başkan Uğur, “Ülkemizin kalkınmasında sektörümüze kadın eli değmesine öncülük etmekten dolayı gururluyuz. Çalışan, üreten ve hayal eden tüm kadınlarımızın gelecek nesillere ve özellikle kız çocuklarımıza örnek olmalarını ve ilham verebilmelerini umut ediyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Uğur Tekstil’in Şanlıurfa’da yeni kurduğu fabrikada da kadın istihdamına öncelik verdiğini dile getiren Başkan Uğur, kadın personele pozitif ayrımcılık yaparak aylık ücretlerine ilave olarak 100 lira prim yansıttıklarını açıkladı.

Kadınların çalışma hayatında var olmalarının toplumsal gelişmenin en önemli göstergesi olduğunun altını çizen Uğur, “Günümüzde kadınları dahil etmeden ekonomik gelişmeden bahsetmek mümkün değildir. Kadınların iş hayatına yaptıkları niteliksel katkılar, yarattıkları katma değer, işin başarısı açısından büyük önem taşımaktadır. Hazır giyim ve tekstil sektörü başta olmak üzere ülkemizi daha ileriye taşımak için emek veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, aile ve iş yaşamlarında sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum” diye konuştu.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA