MEܒDE YABANCI ÖĞRENCİLER TÜRKÇE DİL EĞİTİMLERİNE BAŞLADI


 

Mersin Üniversitesi’ne Türkiye Burslu olarak lisans ve lisansüstü eğitim almak üzere gelen 57 yabancı öğrenci, dil eğitimlerine başladı. Öğrenciler, bir yıl boyunca Türkçe öğrenecek.

Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında MEÜ’de lisans ve lisansüstü eğitim almak üzere gelen Türkiye Burslusu öğrencilerin Türkçe hazırlık eğitimi başladı. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, bu yıl MEÜ’ye Türkiye Burslusu olarak 57 öğrenci gönderildi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bu öğrenciler, bir yıl boyunca Türkçe öğrendikten sonra üniversitenin fakülte, enstitü ve yüksekokullarında öğrenimlerine devam edecek.

Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, eğitim başlamadan önce yeni öğrencilerle tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıya, geçmiş yıllarda Türkçe hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler de katıldı. Toplantı, merkez müdürü, müdür yardımcıları ve öğretim elemanlarının ev sahipliğinde gerçekleşti.

Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hürriyet Gökdayı, toplantıda yaptığı konuşmada, öğrencilere, bir yıl boyunca yoğun bir Türkçe dil eğitimi göreceklerini, aynı zamanda Türk kültürünü ve Mersin’i tanıyacaklarını söyledi. Gökdayı, öğrencilere, Mersin Üniversitesi olarak eğitim hayatları boyunca yanlarında olacaklarını vurguladı.

Toplantıda, önceki yıllarda Türkçe hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan ve MEÜ’nün çeşitli birimlerinde öğrenimlerine devam eden öğrenciler, deneyimlerini yeni öğrencilerle paylaştı.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA