CHP’Lİ ANTMEN’DEN SOYLU’YA “NE İŞE YARIYORSUNUZ?” SORUSU


 

İTÜ elektrik mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olan 23 yaşındaki Halit Ayar’ın, ceza evinden izinli çıkan Emra Yaşar ve arkadaşı Erhan Kurdal tarafından bıçaklanarak öldürülmesi sonrası CHP konuyu Meclis Gündemine taşıdı.

Haber Merkezi

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “İstanbul’un en kalabalık yeri olan İstiklal Caddesinde güvenliği sağlayamıyorsanız ne işe yarıyorsunuz?” diye sordu.
 Halit Ayar’ı öldüren Emra Yaşar’ın suç makinesi olduğunu ifade eden Antmen “Emra Yaşar’ın, ‘hırsızlık’, ‘yaralama’, ‘uyuşturucu’ ve ‘tehdit ve gasp’ suçlarından 15, Erhan Kurdal’ın da ‘yaralama’, ‘uyuşturucu’, ‘gasp’ ve ‘polise mukavemet’ suçlarından 10 sabıka kaydının olduğu ortaya çıkmıştır. Katil Emra Yaşar’a ‘iyi halli’ olduğu için ceza evinden bir hafta izin verilmiş ve Emra Yaşar, Halit Ayar'ı bu izin sürecinde katletmiştir” dedi.
 CHP’li Vekilin önergesinde yer alan sorular şunlar;  “İstanbul’un en kalabalık yeri olan İstiklal Caddesinde güvenliği sağlayamıyorsanız ne işe yarıyorsunuz?
Ellerinde kırık şişe ve hançerle gezen bu suç makineleri nasıl oluyor da turizmin ve İstanbul’un merkezi olan Beyoğlu’nda ellerini kollarını sallaya sallaya gezebilmektedirler? Emniyet birimlerinin konuyla ilgili ihmalleri nelerdir? Bu ihmalleri önlemek ve ihmallerin sorumlularının ortaya çıkartılması için ne yapılacaktır?
Hırsızlık, yaralama, uyuşturucu, tehdit, gasp, polise mukavemet gibi suçları olan ve suç makinesine dönüşmüş bu kişiler ceza evinden kimlerin “iyi hal” izni ile çıkmıştır?
Son beş yılda ceza evinden “iyi hal” izni ile çıkarak suç işleyen kaç kişi bulunmaktadır? Bu suçlar nelerdir? Bu suçlar hangi şehirlerde hangi tarihlerde işlenmiştir?”. 

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA