MERSİN BAROSU DA SARAY’A GİTMİYOR!


Mersin Barosu da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılacak yargı yılı açılışına katılmayacağını bildirdi.

HEDİYE EROĞLU

Yargıtay tarafından barolara yapılan 2019-2020 Yargı Yılı açılış daveti ile ilgili kriz büyüyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 2 Eylül'de gerçekleştirilecek Adli Yıl Açılış Töreni için İzmir Barosu'nun ilk ret cevabının ardından 40 baro daha Yargıtay tarafından yapılan daveti reddetti. Türkiye Barolar Birliği (TBB) ise törene katılacağını açıkladı. Beştepe'deki törene katılmayacağını açıklayan baro sayısı 41, katılan baro sayısı 3 oldu.

“ÜÇ MAYMUNU OYNAYAMAYIZ”

Son olarak Mersin Barosu da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak yargı yılı açılışına katılmayacağını bildirdi.

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler Mersin Barosu olarak; hukuk sistemimizin ve adaletin temsilcisi olan avukatların sorunlarını görmezden, duymazdan gelip, üç maymunu oynayamayız. Bağımsız bir yargı sistemi kurulana kadar, mesleğimize ve meslektaşlarımıza yapılan saldırılar durdurulana kadar, insan hakları ihlalleri, doğa katliamları sona erene kadar, hukukun üstünlüğü ve adil yargılanma hakkı gerçekleşene kadar, mesleğimizin bağımsızlığından aldığımız güç ile mücadelemize devam edeceğimizi, yürütmenin başının temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenecek olan 2019-2020 adli yıl açılış töreni’ne katılmayacağımızı bildiririz” dedi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA