BAYRAMLAŞMA İÇİN BİR ARAYA GELDİ ‘İHANET’ UYARISI YAPIP, ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİ!


Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Bozyazı ve Anamur’da bayramlaşma için bir araya geldiği personele, “Ben duyuyorum, hizmetler provoke ediliyor ya da belediyeyle ilgili kötü sözler söyleniyor” diyerek ‘ihanet’ uyarısı yaptı ve adeta aba altından sopa gösterdi!

HEDİYE EROĞLU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Bozyazı ve Anamur ilçelerinde, Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bünyesinde görev yapan personel ile bir araya gelerek, Kurban Bayramları’nı kutladı. Seçer, personele maaşlarının bayram öncesinde yatırılacağının müjdesini de verdi. 

“HİZMETLER PROVOKE EDİLİYOR YA DA BELEDİYEYLE İLGİLİ KÖTÜ SÖZLER SÖYLENİYOR”
Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak şu ana kadar borçlanma yapamadıklarını ama personel maaşlarını zamanında yatırdıklarını ifade eden Başkan Seçer, “Ufak tefek problemlerimiz kaldı, onları da çözeceğiz. Burada çalışan memur, sürekli işçi, kadrolu işçi hiç fark etmiyor, bu ailenin birer evladı. Bu aileye ihanet eden, vatanına ihanet etmiştir benim gözümde. Ben duyuyorum, hizmetler provoke ediliyor ya da belediyeyle ilgili kötü sözler söyleniyor. İşte akaryakıtımız yok, ilacımız yok, öldük bittik, şu oldu, bu oldu. Bunların insanlıkla bağdaşacak hiçbir tarafı yok, bir kere söyleyeyim. Ben aranızda böyle birilerinin burada olduğunu düşünmüyorum. Sizlerin de bunları engellemesi lazım” diye konuştu. 

“LİYAKAT ESASLI BİR ÇALIŞMA SERGİLEYELİM İSTİYORUM”
Seçer, kimseyi “bize oy verdi” veya “vermedi” şeklinde kategorilere ayırmadıklarını ve liyakat esasına dayanan bir çalışma sergileyeceklerini vurgulayarak, “Arkadaşlar herkes kimliğini çıkarsın. Hepimizde Türkiye Cumhuriyeti yazıyor. Yani siz bu ülkenin vatandaşısınız. Ben de vatandaşıyım. Efendim bize oy vermedi! Vermeyebilir. Yarın verir. Biz öcü değiliz. Görür, en azından böyle bir sıkıntımız, böyle bir derdimiz yok. Görevimizi yapmak istiyoruz. Hak yerini bulsun. Çalışan hak ettiğini alsın. Hem maddi olarak hem bulunduğu pozisyon olarak. Liyakat esaslı bir çalışma sergileyelim istiyorum. Önümüz bayram. Şimdiden bayramınızı kutluyorum. İnşallah her bayram her birimiz çocuklarımızla ailemizle; biz siyasiler yurttaşlarımızla mutlu huzurlu bir bayram geçirelim. Bunu arzu ediyoruz” dedi. 

ÇALIŞANLARA MAAŞ MÜJDESİ
Bayramların toplumları bir an önce huzura ve mutluluğa kavuşturmasını dileyen Seçer,  “Umut ediyorum bayramlarda toplum bir an önce huzuruna ve mutluluğuna kavuşur. Maaşlarınız bu hafta yatıyor, bayram öncesi alacaksınız. Bugün gerekli talimatları verdim. Muhtemelen Perşembe günü hesabınıza girecek. Paranız hazır. Bankaların geri dönüşünü bekliyoruz. Bütün, hem belediyemize hem MESKİ’de şirketlerimiz dâhil bütün statüdeki memur, işçi, sürekli-sürekli olmayan hepsinin maaşı hesaplarına yatacak. Huzurlu bir bayram geçiririz inşallah” diye konuştu. 

“ÖNCE İSRAF ORTADAN KALKMALI”
Gereksiz harcamaların ortadan kalkacağını ifade eden Seçer, “Yoksa bizim hizmet yapma şansımız yok. Bizim sineği öldürme şansımız yok. Yolları tamir etme şansımız yok. Kanalizasyon arıtma yapma şansımız yok. Banka temliklerine, banka taksitlerine, memur maaşlarına, işçi maaşlarına, sosyal güvenlik primlerine ödenir. Ondan sonra bir şey kalmaz ya da tam tersi; sizlerin de maaşlarını ödeyemez duruma geliriz. Bizim yapacağımız hepinizin katkısıyla önce israf ortadan kalkmalı. Tasarruf tedbirleri bizim en temel prensiplerimiz olacak. Artık o dönem bitti. Yeni bir dönem, kaynaklar ortada, ekonomik kriz ortada, bunları sağlarsak çok çabuk çok hızlı belediyenin çok güzel hizmetler yapacağını hep beraber göreceğiz. İnşallah önümüzdeki dönemde çok hayırlı hizmetler yapacağız. Bunu hep beraber yapacağız. Bu hizmetlerin de vatandaştan bize geri dönüşü olacak. Hayır duası olacak. Minneti olacak. Teşekkürü olacak. Bunu, hepimiz işini yapacak, hepimiz bundan nasibimizi alacağız. Bu başarıda hepimizin ortak payı olacak”  dedi.

“SİYASİ TAVIR İÇİNDE OLANLARLA İŞİMİZ OLMAZ”
Siyasi tavır ve davranış içerisinde bulunan kişilerle işleri olmayacağını dile getiren Seçer, “Her belediye başkanının tasarrufları olacaktır. Bunu saygı ile karşılamanız lazım. Belki bir idareciyi alacak bir başka sorumluluk verecek. Onun yerine bir başkasını getirecek. O insan başarılıdır, yani öyle değişiklikler de yapılabilir. Adam başarılı aslında ama uzun yıllardır o görevdedir, bir atalet oluşmuştur ya da personel ile ya da o bölgeyle yüz göz olmuştur. Onu alırız, bir başka yere veririz. Daha verimli olur diye onun yerine bir başkasını atarız. Onları biz dışlıyoruz anlamı çıkartmayın. Ama bir koşulla, siyasi olarak tavır ve davranış içerisinde değilse. Zaten onu yapıyorsa, ilk fırsatta onu işinden edeceğim. Bunu çok açık söylüyorum, siyaseten davranıyor, insanlara zulmediyor, insanlara yakışık olmayan işler de yapıyorsa bu benim partimden, diğer partiden hiç fark etmiyor” diye konuştu. 
Kuruma zarar veren ve kurumun huzurunu kaçıran personellere de gerekli işlemlerin yapılacağını vurgulayan Başkan Seçer, “Şimdi iki türlü bu kuruma zarar veren tip var içimizde. Birinci tip daha önceki yönetim döneminden, daha önceki belediye başkanının siyasi görüşünden. Kendisini ya buraya ait hissetmiyor ya da kafasından sürekli kötülük düşünüyor. Bu birinci tip. Şimdi bunları tespit ettikçe zaten bu kurum içerisinde, bu aile içerisinde barındırmayacağız. Çünkü buradaki huzuru da kaçırıyor. İkinci tip; daha önce diyor, zorluklar çektim. Şimdi benim partim geldi. Adam benden daha belediye başkanı. 'Asarım, keserim, şunu yaparım...' Kimse asamaz, kimse kesmez. Onu da bu aile içerisinde bırakmam” dedi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA