“UTANÇ DUYUYORUM”


Katıldığı bir televizyon programında 22 bin lira maaş alan vekillerin geçinemediğini söyleyen TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a yanıt veren CHP’li Ali Mahir Başarır, “Vatandaşımızın açlık sınırının altında maaş almasından utanç duyuyorum” dedi.

Haber Merkezi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop önceki gün katıldığı bir televizyon programında ayda 22 bin TL maaş alan milletvekillerinin zor geçindiğini iddia ederek,  “Maddi durumu olmadığı için aracı olmayan vekiller var, kira ödeyen vekiller var” diye yakındı. Meclis Başkanı Şentop’a yanıt veren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ise, “Meclis başkanı sayın Şentop’un bu açıklaması bir milletvekili olarak beni üzmüştür. Ülkemizde asgari ücretin açlık sınırında olduğu, emeklinin ay sonlarını getiremediği, işçinin emeğinin değer görmediği, köylünün, çiftçinin, üreticinin ürününün dalda kaldığı bir memleket manzarası ile karşı karşıyayken Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un bu yaptığı bu açıklama üzüntü vericidir. Oysaki; meclis başkanı olarak Sn. Şentop’un memleketin geldiği ekonomik durumdan ve mecliste çözülmeyi bekleyen ama bir türlü çözüme kavuşmayan sorunlardan rahatsızlık duyması gerekmektedir. Emeklilikte taşa takılanlar, atanamayan öğretmenler, 3600 ek gösterge bekleyenler, tutuklular, hükümlüler ve onların aileleri bizden çözüm beklerken; AKP ve MHP ortaklığının meclisi tatile götürmesinden rahatsızlık duyması ve kendisinin bu durumu sorgulaması gerekmektedir. Konunun muhatabı bir milletvekili olarak söylemeliyim ki; Benim vatandaşımın açlık sınırında asgari ücret almasından utanç duyuyorum! Emekli dul ve yetimin aldığı maaştan utanç duyuyorum, emeklilerin aldığı üç kuruş paradan utanç duyuyorum! Bunların yanında haksızlıklardan, hukuksuzluklardan, adam kayırmalardan, yandaşların zenginleştirilmesinden, adrese teslim ihalelerden, çift maaş alan bürokratlardan utanç duyuyorum. Ben meclis başkanından beklerdim ki ülkede kanayan yara haline gelen sorunların çözümünü dile getirsin, maalesef ki yine saray anlayışının hüküm sürdüğü meclis çatısı altında da halka 1100 odalı saraydan bakan bu iktidar anlayışı hüküm sürmekte ve halkın sorunları yine gündeme gelmemektedir. Bizler yine mücadele etmekten halkın sorunlarını dile getirmekten geri durmayacağız saray anlayışına inat vatandaşın yanında duracağız ve halkın iktidarını kurmak adına hep birlikte mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA