SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR ÇEVRE SPOR
 
 
 
 

“İKTİDAR RÖVANŞ ALMA NİYETİNDEYSE BU HATA OLUR”


Başkan Vahap Seçer, “Eğer iktidar bizlerden bir rövanş alma anlayışıyla yerel yönetimleri idare etmeye çalışırsa bu büyük bir hata olur. Bizim gelirlerimiz kesilir ya da yaptığımız işlerde, icraatlarda bazı engeller çıkarılırsa, bunlar bize zarar verir gibi görünür ama aslında yönettiğimiz kente ve vatandaşa zarar verir” dedi.

Haber Merkezi

Kentin dinamikleri, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, STK’lar, dernekler ve odalar ile sık sık bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, son olarak DİSK Sosyal-İş Genel Başkanı Metin Ebetürk ve danışmanı Nurettin Aslan’ı makamında ağırladı. 

“EKONOMİK KRİZ DİREKT VATANDAŞI, DOLAYISIYLA BELEDİYELERİ DE ETKİLİYOR”
Sohbet havasında geçen ve önemli başlıkların konuşulduğu ziyarette, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz ve bu krizden yerel yönetimlerin nasıl etkilendiği konuşuldu. Konuyla ilgili olarak Türkiye’nin en önemli belediyelerinden birini yönettiklerini ama yaşanılan mali kriz dolayısıyla sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Başkan Seçer, “MESKİ ve Mersin Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde 10 bin civarında çalışanımız var. Diğer taraftan da bütçe ve coğrafya olarak da Türkiye’nin önemli bir belediyesiyiz ama mali açıdan bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Süratle bu durumlar aşılacak diye umuyoruz. Bir şikâyetimiz de yok. Türkiye eğer ekonomik anlamda problemler yaşamazsa, umut ediyorum ki yaşamaz, mevcut sıkıntılar aşılır. Çünkü bir ekonomik sorun ya da sıkıntı yaşanıyor; bu ekonomik krizin derinleşmesi bizi sıkıntıya sokar. Biz bunu arzu etmeyiz. Bir an önce bu girdaptan çıkmayı arzu ediyoruz.  Bu derinleşen ekonomik kriz direkt vatandaşı, dolayısıyla belediyeleri de etkiliyor. Eğer ülke olarak selamete erersek, bizim de hizmetlerimiz tabii ki daha süratli ve iyi olur” dedi.

“İKTİDAR YEREL YÖNETİMLERİ İDARE ETMEYE ÇALIŞIRSA BU BÜYÜK BİR HATA OLUR”
23 Haziran’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonrasında gündemden bir türlü düşmeyen seçim tartışmalarıyla ilgili değerlendirmede de bulunan Başkan Seçer, konuyla ilgili olarak iktidarın kendilerinden rövanş almaya kalkışması durumunda bunun vatandaşa zarar vereceğini söyledi. Seçer, şunları şöyle devam etti: “Seçim bitti ama seçimin tartışması hala devam ediyor. Bu iyi bir durum değildir. Seçim bitmiştir. Türkiye’de bu gereksiz tartışmalar bitmeli. Eğer iktidar bizlerden bir rövanş alma anlayışıyla yerel yönetimleri idare etmeye çalışırsa, bu büyük bir hata olur. Bizim gelirlerimiz kesilir ya da yaptığımız işlerde, icraatlarda bazı engeller çıkarılırsa, bunlar bize zarar verir gibi görünür ama aslında yönettiğimiz kente ve vatandaşa zarar verir. O yüzden seçimin psikolojisinden kurtulmak lazım. Türkiye’nin süratle olması gereken düzene dönmesi lazım. Demokratik bir refleksle, herkes yasalar ve yetkileri çerçevesinde hareket etmek zorundadır. O zaman bir sorun yaşanmaz” 
DİSK Sosyal-İş Genel Başkanı Metin Ebetürk ise iktidarın böyle bir tutum içerisine girmesi halinde demokrasiden yana bir tutum sergileyeceklerini ifade ederek, “Tabi hükümetin, bir de mevcut siyasi iktidarın bir rövanşı alma niyetinde olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi DİSK gibi sendikalar her zaman demokrasiden yana tavır göstermiştir, bundan sonra da bu tavrını göstereceklerdir. Bu konuda üzerimize düşen ne olursa yapmaya hazırız” dedi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA