SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR ÇEVRE SPOR
 
 
 
 

ÖĞRETMENDEN DERSTE ŞERİAT PROPAGANDASI!


Mersin’de matematik öğretmeni K.B.’nin derslerde öğrencilere “diğer derslere gerek yok”, “öğretmenler ateist deist.

Bunlar Allahsız. Öğrencileri dinden çıkarıyor” ve “Bu mahallede yaşayanlar komünist, ben burayı düzeltmeye çalışıyorum” dediği iddia edildi CHP Konuyu Meclise taşıdı.

Haber Merkezi  

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi. Antmen önergesinde “Daha önce Mersin-Tarsus Ulaş Ortaokulu’nda görevli iken (aynı nedenle) kademe durdurma ve yer değiştirme cezası alarak Mersin Tarsus Çağlayan Ortaokulu’nda görevlendirilen Matematik öğretmeni K.B’nin derslerinde Matematik dersini anlatmadığı , derslerinde Said Nursi’nin Risalei Nur kitaplarından bölümleri anlattığı iddia edilmektedir” dedi.

“İDDİALAR DOĞRU MU?”
Alpay Antmen’in önergesinde yer alan sorular şu şekilde; “Bahsi geçen iddialar doğru mudur? Doğru ise bahsi geçen öğretmen hakkında idari soruşturma ne aşamadadır , adli kovuşturma talep edilecek midir?
Bu kişi ile ilgili daha önce kaç kez şikayette bulunulmuştur? Şikayetler ne zaman yapılmıştır? Bu şikayetlerin akıbetleri ne olmuştur , ilgili şahıs ne cezalar almıştır?
Türkiye’nin; Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı PISA sıralamalarında ve UNICEF raporunda da son sırada yer aldığı ortadayken; eğitimin kalitesi yükseltilmesi gerekirken halen bu gibi kişilere neden ve nasıl öğretmenlik yaptırılmaktadır?
Son 10 yılda Türkiye’de kaç öğretmen hakkında şikayette bulunulmuştur? Kaçı hakkında adli ya da idari işlem yapılmıştır? Bunların gerekçeleri nelerdir? Sonuçları ne olmuştur?”

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA