20 YILDIR BEKLEYEN MİNİBÜS HATTI AÇILIYOR!


 

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 1998 yılında Okan Merzeci Bulvarı üzerinde açılan ancak kısa bir süre kapatılan 138 Nolu Yeni Bulvar minibüs hattı yeniden açılıyor.

Mersin’de 1998 yılında dönemin belediye başkanı Macit Özcan tarafından açılan hat 138 Nolu Yeni Bulvar Kooperatifi adıyla çalışmaya başladı. Mersin İdman Yurdu’na 65 bin TL bağış yaparak çalışmaya başlayan hat kısa bir süre sonra Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı (UKOME) kararıyla ‘ihtiyaç olmadığı’ gerekçesiyle kapatıldı. Bin bir umutla alınan 140 araç kullanılmadığı için çürümeye terk edildi. Kooperatif esnafının hattın yeniden açılması için yaptığı eylemler de sonuç vermeyince minibüsler hurdaya kaldırıldı. Büyükşehir Belediyesi 20 yıldır açılmayı bekleyen hat için girişime başladı. Üzerine battı-çıktı da yapılan hat için ihaleye çıkılacak. İhale Büyükşehir Belediyesi Taş bina Belediye Encümen Toplantı Salonunda İhale Komisyonu (Belediye Encümeni) huzurunda Açık Teklif Usulü ile 20 Şubat’ta Saat: 14.00’te yapılacak.  Hat üzerinde toplam 6 araç yere alacak. Hat tahmini bedeli yıllık 1 hat için 1 milyon 59 bin 803 TL+KDV olarak belirlenirken, istekliler hattı 10 yıllığına kiralayacak.   

İŞTE HAT GÜZERGAHI

153 ve 139 No.lu caddelerin kesişimindeki kavşaktan başlayarak 139 No.lu cadde üzerinden sola dönerek 138 No.lu caddeye intikal, takiben Hal’in kuzeyinde Okan Merzeci Bulvarına intikal ve bulvarı takiben Mezitli İsmet İnönü Bulvarına intikal, İsmet İnönü Bulvarını takip ederek, Vatan caddesine intikal, cadde üzerindeki ışıklı kavşaktan sola Eskiköy caddesine dönüş, takiben 52104 No.lu sokağa sola dönüş, takiben 52031 sokaktan sola dönüş, takiben sağa dönerek Vatan Caddesine intikal şeklinde olan ve tekrar bu yaklaşık 20,5 kilometre uzunluğundaki güzergâhın tersi olması yönünde olan güzergah.

 

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA