SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

“PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ!”


Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi, önceki gün eşi tarafından vahşice katledilen Cemile E., cinayetinin peşini bırakmayacaklarını açıkladı.





SONER AYDIN

Mersin’de eşi Mustafa E. (36) tarafından vahşice katledilen Cemile E. için kadınlar sesini yükseltmeye devam ediyor. Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi de gerçekleştirdiği açıklama ile Cemile E. cinayetine tepki gösterdi. Cinayette ceza indirimi yapılmamasını isteyen kadın avukatlar, “cinayetin peşini bırakmayacağız” mesajı verdi. 

“ORTAK MÜCADELE VERECEĞİZ”
Merkez adına açıklama yapan Başkan avukat Şirin Güner, cinayeti nefretle kınadıklarını söyledi. Cemile E.’nin boşanmak istediği için öldürüldüğünü belirten Güner, “Yine bir kadın boşanmak istediği için öldürülmüştür. Sanık bu suçu tasarlayarak ve canavarca hislerle işlemiş bulunmaktadır. Sanığın işlemiş olduğu bu suç nedeniyle yaptığı savunma; kadın cinayetleri sanıklarının yapmış olduğu ‘kalıp savunmadan’ başka bir şey değildir. Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi olarak yargılama süreci boyunca ailenin yanında olacağız. Cemile için adalet sağlanana dek hukuksal mücadelemiz devam edecektir. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılması, kasten ve korkunç bir şekilde işlenen bu suç için hiçbir indirimin yapılmaması hepimizin ortak mücadelesi olacaktır. Kadın katillerine ceza indirimi uygulanmamalı, hafifletici sebepler aranmamalı, caydırıcı ceza verilmelidir” dedi.

“MERSİN’DE 2 AYDA BİR KADIN ÖLDÜRÜLÜYOR”
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun raporlarında 2017 yılında 409 kadının öldürüldüğünü, 2018 yılı bitmeden ise bu sayının 397’ye ulaştığını ifade eden Güner, “Mersin’de her iki ayda bir kadının öldürüldüğü bilgisi hepimizin malumudur. Kadın cinayetlerinin tümü; kadını yok sayan, kadını yok etmeyi kendine hak sayan bir zihniyetin ürünüdür. Buna karşı toplumsal olarak mücadele öngörüyoruz. Toplumun kadın cinayetlerine, kadınların uğradığı her türlü şiddete sessiz kalması; yeni mağdurlar ve mağdur aileleri yaratacaktır. Kadınların yaşam hakkına yönelen bu suçlarda sanıklara hak edilen cezaların verilmesi mücadelemizin temelini oluşturmaktadır. Bu mücadelemiz kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet son bulana kadar devam edecektir” diye konuştu.

Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz da açıklamasında, Mersin’de Özgecan cinayetinden sonra ikinci bir acı olay yaşadıklarını ifade ederek “Hiçbiri ilk de değildi, son da değildi. Bu konudaki çığlığımıza yetkililer lütfen ses versin. Biz bu işlerin takipçisi olacağız. Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezimiz çok fazla dava takip etmektedir. Bize müracaat eden veya bizim farkında olup müdahale ettiğimiz kadına şiddetle ilgili neredeyse bütün davalara müdahil oluyoruz, bütün davaları takip ediyoruz. Kadın Hakları Merkezimiz bu konuda çok etkin ve özverili çalışıyorlar. Kadın Hakları Merkezimizde görev yapan bütün meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 




sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA