SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

AKDENİZLİ TEKSTİLCİLER YERİ YERİNDEN OYNATTI!


Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından bu sene 7.si düzenlenen, “Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” kapsamında, finale kalan 10 finalistin ürünlerinden oluşan özel bir dokuma kumaş koleksiyonu, Design Week Turkey etkinlikleri kapsamında 16-18 Kasım 2018 tarihlerinde H

ATHİB STANDI 2500’ÜN ÜZERİNDE ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

Birlikten yapılan açıklamaya göre; 2500’ün üzerinde stant ziyaretçisini ağırlayan ATHİB standı, gerek ziyaretçilerden gerekse yerli ve yabancı tasarımcılardan büyük ilgi görürken, Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği olan Design Week Turkey kapsamında ATHİB standında yerini alan finalistler, yarışmaya başvuru süreçleri ve endüstriyel üretim aşaması hakkında ziyaretçilere bilgi verdi.
Oldukça yoğun ilgi ile karşılasan yarışmanın finalistlerine doğrudan iş teklifleri de yapıldı.        Tecrübe aktarımı sayesinde, özellikle önümüzdeki yıllarda ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’na başvuru göndermek isteyen tekstil ve moda tasarımı bölümü öğrencileri ile finalistler arasında kurulan diyalog ile beraber oldukça büyük bir başarıya ulaşıldı.
Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın yanında, ülkemizde ve de özellikle bölgemizde bir tasarım kültürünün oluşturulması için büyük bir emek verildiğini aktaran ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, “Bu kumaşlarda bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliğimiz, tasarımlarımız var, gençlerimizin dinamizmi ve heyecanı var. Biz geleneklerimizi geleceğimiz ile birleştirerek, bugüne kadar sektörümüz ve ülkemiz için kazandırdığımız 600’ün üzerinde gencimiz ile gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

ATHİB STANDINA AYŞE ARMAN’DAN BÜYÜK İLGİ
Etkinliğin son gününde ATHİB standını ziyaret eden Gazeteci Ayşe Arman ise, kumaşlar ve gençler arasında kurulan bağdan çok etkilendiğini ve özellikle Adana ve Kahramanmaraş’taki firmaların genç tasarımcılara sunduğu üretim imkanları ile ülkemizin tasarım anlamında çok önemli bir noktaya temas ettiğini vurguladı. Yarışma kapsamında dereceye giren tasarımcılar ile kumaşları hakkında sohbet eden ve sorular soran Arman, ATHİB standından oldukça etkilendiğini dile getirdi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA