SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

“ADAYIMIZ PARTİ İÇERİSİNDEN OLACAK!”


CHP İl Başkanı Aktay, partisinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmayacağı yönündeki haberlere dair açıklama yaptı. Aktay, adayın parti içerisinden birinin olacağını söyledi.

 Haber Merkezi

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, yaklaşan yerel seçimler ve Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına dair çıkan iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yerel seçimlere giderken CHP’nin Mersin'in en güçlü, en hazır ve en iddialı partisi olduğunu dile getiren Aktay, “Bu durumun kimi çevrelerde büyük bir rahatsızlık yaratmakta olduğunu,  partimizin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağıyla ilgili olarak üretilen, akıl ve izan dışı haberlerin bolluğundan da görebiliyoruz. Son olarak,  Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Mersin'de aday göstermeyeceği ve başka bir partinin adayını destekleyeceği dahi yazılabilmiştir. Partimizin yetkili kişi ve organlarının açıklamaları ortadayken,  bütünüyle spekülasyon ve manipülasyon amaçlı bu tür sözde haberleri ciddiye alabilmek mümkün değildir” dedi.

“CHP KENDİ ADAYLARIYLA YOLA ÇIKACAK”
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Türkiye'nin her yerinde kendi belediye başkan adaylarını çıkaracağı ifadesini anımsatan Aktay, “Son olarak, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun da Cumhuriyet Halk Partisi'nin bin 398 belediyede kendi adayını göstereceğini vurgulayarak, "şu ya da bu partinin lehine hiçbir yerde parti adayımızı çekmemiz mümkün değildir. Buna tüm kentler gibi elbette Mersin de dahildir” diyerek bir kez daha bu gerçeği hatırlatmıştır.  Ben de Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı olarak geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısıyla aynı gerçeklere dikkat çekmiştim
Bütün bunlara rağmen hala spekülasyonlardan medet umanların, manipülasyonla sonuç alabileceklerini sananların, şu gerçeğe kendilerini bir an önce alıştırmalarında yarar vardır: Cumhuriyet Halk Partisi, örgütünün isteklerine, Mersin kamuoyunun beklentilerine uygun olarak belirleyeceği ve Cumhuriyet Halk Partililiği tartışılmaz bir adayla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanacaktır” diye konuştu.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA