SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

KAYIP GENÇ EN SON MERSİN’DE GÖRÜLDÜ


Avusturya’da ailesiyle yaşadığı evinden "Türkiye’ye tatile gideceğim” diyerek çıkan 21 yaşındaki gençten 9 aydır haber alınamıyor. En son Mersin’de görülen oğullarını bulmak için Türkiye’nin birçok yerine giden acılı anne ve baba, sesini duyurmaya çalışıyor.

Geçen yıl 15 Eylül’de Avusturya’daki evinden ‘Türkiye’ye tatile gideceğim’ diyerek çıktıktan sonra en son 21 Ocak’ta Mersin’de görülen Hacı Bayram Bozdoğan‘dan (21) yaklaşık 9 aydır haber alınamıyor. Baba Kadir Bozdoğan ve anne Elif Bozdoğan aylardır bir haber alamadıkları çocuklarını aramak için Türkiye’ye geldi. Çocuklarının gitme ihmali olabileceği il ve ilçeleri gezen acılı aile yetkilerden yardım istedi. 

AVUSTURYA’DAKİ EVİNDEN BİR YIL ÖNCE ÇIKTI VE BİR DAHA DÖNMEDİ 
Hacı Bayram Bozdoğan, geçen yıl 15 Eylül’de ailesiyle yaşadığı evinden Türkiye’ye tatile gelmek için ayrıldı. Bozdoğan, bir süre sonra sosyal medya üzerinden ailesine Almanya’ya yerleştiğini ve orada iş bularak hayatını sürdürmek istediğini söyledi. Son olarak ailesiyle 29 Ocak’ta görüşen Bozdoğan, Almanya’da yaşadığını ve mutlu olduğunu söyledi. O günden sonra anne ve babası çocuklarından bir daha haber alamadı. Gurbetçi aile, araştırmaları sonucunda oğullarının Almanya’da olmadığını öğrendi. Acılı anne ve baba bunun üzerine Türkiye’ye gelerek oğullarını aramaya başladı. 

“ÇOCUĞUM SIR OLUP KAYBOLDU” 
Medyaya ve yetkilere seslenen baba Bozdoğan, çocuğunun bir an önce bulunmasını istedi. Bozdoğan, “Oğlum Hacı Bayram Bozdoğan, geçen yıl 15 Eylül’de ‘ben Türkiye’de tatil yapacağım’ diyerek evden ayrıldı. Türkiye’ye o tarihte girişi var. O günden bu yana bize yalan söyleyerek ‘baba tatilden sonra Almanya’ya döndüm, arkadaşımın yanına yerleştim’ gibi sözler söyleyerek bizi buna inandırdı. Bizde o sözlere inanarak oğlumuzun güvende olduğunu zannettik. Sosyal medyadan görüştüğümüz için yerini tespit edemedik. Aradan biraz zaman geçince öğrendik ki Mersin’de bir ev tutarak orada 3 ay kadar yaşamış ve daha sonra yine Mersin’deki otelde bir hafta kalmış. Otelden çıktıktan sonra cep telefonunu ve bütün sosyal medya hesaplarını kapatarak sır olup kayboluyor. Bir türlü izine ulaşamıyoruz” dedi. 

“TÜRKİYE’YE SESLENİYORUM BENİM EVLADIMIN ÖLÜ VEYA DİRİSİNDEN BİR HABER VERİN” 
Gözyaşları içinde oğluna seslenen anne Elif Bozdoğan ise, “Oğlum Ne olursun oğlum bize bir haber ver. Bizden uzak yaşamak isteyebilirsin sadece sağ olduğunu bilelim. Seni çok seviyoruz ve çok özledik yavrum. Oğlumu görenler olursa Allah rızası için haber versin. Türkiye’ye sesleniyorum benim evladımın ölü veya dirisinden bir haber verin. Aklım kalmadı artık başka da diyecek söz bulamıyorum” diye konuştu. (İha)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA