SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

BAŞKAN DİNÇER’DEN AHDE VEFA ÖRNEĞİ


Mersin Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, kendisinin de doğup büyüdüğü ve 1975 yılında mezun olduğu kent merkezine 60 km uzaklıkta, Bolkar dağlarının zirvesinde 1600 rakımlı tepede kurulu Arslanköy İlköğretim Okulunda öğrenim gören 10’u ana sınıfı olmak üze

Dinçer ayrıca mezun olduğu okulda kendine okumayı ve insanlığı öğreten, bugünlere gelmesinde en büyük emeğin sahibi olarak isimlendirdiği emekli ilkokul öğretmeni İsmail Kılınç’a plaket taktim etti.

“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANMALI”
Konuyla ilgili yazılı barı açıklama yapan Başkan Dinçer; Arslanköy ilköğretim okulunda öğrenim gören çocuklara kırtasiye malzemesi ve oyuncaklardan oluşan hediyelerinin dağıtımı öncesi; aynı köyde yaşayan ve kendisini ilkokulda okutan emekli ilkokul öğretmeni İsmail Kılınç’la birlikte Okul Müdürü Behçettin Yedigöz’ü ziyaret etti. Ziyarette kendisinin de 1975 yılında bu okuldan mezun olduğunu dile getiren Başkan Dinçer, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına köy okullarında eğitim gören öğrencilerle şehirde veya büyükşehirde okuyanların aynı olanaklara sahip olması gerektiğini söyledi. Eğitime destek vermek ve öğrencileri teşvik amacıyla doğup büyüdüğü Arslanköy İlköğretim Okulunun bilgisayar ihtiyacını karşıladıklarını ifade eden Başkan Dinçer, “ Kısıtlı imkanlarla hizmet veren köy okullarımızda fedakar öğretmenlerimizce bu ülkenin başbakanı, milletvekili, öğretmeni, bilim insanı, askeri, öğretmeni yetişiyor. Bu öğrencilerimizin ülkemizin geleceğini oluşturuyor. Onlara destek vermek hepimizin birinci görevi olmalı” dedi.

“BU ÜLKEDE OKUYAN HERKEZE KAPILAR AÇIK”
Dinçer; daha sonra ise Okul Müdürü Behçettin Yedigöz ve emekli ilkokul öğretmeni İsmail Kılınç’la birlikte okulda öğrenim gören 10 ana sınıfını öğrencisine oyuncak; 65 ilköğretim okulu öğrencisine ise kırtasiye malzemesi yardımında bulundu. Kırtasiye dağıtımında öğrencilere hitaben konuşan Başkan Dinçer; “Bende imkansızlıklar içerisinde sizler gibi bu sıralardan geçtim. Biz şehre uzağız, köy okulundayız diye sakın düşünmeyin. Cennet vatanımızda herkes okuduğu sürece, dürüst ve doğru çalıştığı müddetçe bir yerlere gelebilir. Okuyunca, gayret sarf edince bu ülkede kapılar herkese açık. Eğer yılmadan mücadele ederseniz, okulunuza müdür, ilinize vali, ülkenize bakan, başbakan her şey olabilirsiniz. Size düşen görev yılmadan çalışmak” şeklinde konuştu.

İLKOKUL ÖĞRETMENİNE PLAKET
Birlik Başkanı Talat Dinçer, kırtasiye malzemesi dağıtımı sonrası ise kendisine okumayı öğreten ve yaşamını hala Arslanköyde sürdüren emekli öğretmen İsmail Kılınç’a plaket taktim etti. Dinçer burada da yaptığı konuşmasında, “Değerli hocam; 40 yıl öncesi bizlere kalem tutmayı, okumayı öğreten ama en önemlisi insanlığı öğreten; kişiliğiyle bilgisiyle bizleri donatandır. Öğrenimimiz süresince bizlere baba şefkati ile yaklaşan, karşılaşabileceğimiz sorunlar karşısında nasıl davranacağımızı gösteren, iyiyi kötüden ayırt etmesini öğreten benim hayatımdaki mikenk taşlarından biridir. Kendisine emeklerinden ve fedakarlığından dolayı çok teşekkür ediyor, sağlıklı ve uzun yıllar diliyorum” dedi. Dinçer daha sonra emekli ilkokul öğretmeni İsmail Kılınç’a plaketini taktim etti. Tören; mutlulukları gözlerinden okunan çocuklarla çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA