SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

MEÜ’DE ’TURİZMİN GELECEĞİ’ KONGRESİ


Mersin Üniversitesi (MEÜ) Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Turizmin Geleceği, İnovasyon, Girişimcilik ve Sürdürebilirlik Kongresi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede, davetli konuşmacı olarak ABD’den katılan Prof. Dr. Fevzi Okumuş, Florida Orlando’da girişimcilik, yenilik ve sürdürülebilirlik örnekleri, Prof. Dr. Doğan Gürsoy ise Çin turizmi ve Türkiye perspektifi başlıklı sunumları ile katılımcıları Orlando ve Çin’deki turizm gelişmeleri hakkında bilgilendirdi. 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, turizm sektörünün ülke ekonomisine sağladığı katkıya dikkat çekerek, "Kamu kurumları, özel sektör ve eğitim kurumları koordineli çalıştığında başarı mutlaka gelecektir" dedi. 
MEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir ise turizm sektörünün önemine değinerek, turizmin dinamik ve üretken bir sektör olduğunu vurguladı. 2030 yılında dünya genelinde 2 milyardan fazla insanın turizm faaliyetleri içerisinde yer alacağını kaydeden Birdir, "Gerek Mersin gerekse tüm Türkiye olarak biz de bu sayıdan payımızı almalıyız. Yapacak çok işimiz var. Turizmin geleceğinin tartışılacağı bu kongrenin de bu amaca hizmet edeceğini umuyor, kongrenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma, kurumlara ve sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. (iha)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA