SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

ÖĞRETİM ÜYELERİ UZUNCABURÇ’U GEZDİ


Mersin Üniversitesi (MEÜ) - Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyeleri, Uzuncaburç (Diocaesarea) Antik Kenti kazı çalışmalarını yerinde görmek ve kazının durumu hakkında bilgi almak amacıyla gezi düzenledi.

MEÜ Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından Arkeoloji Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ümit Aydınoğlu başkanlığında yürütülen gezide, katılanlara Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü izni ve desteği, Silifke Müzesi ve Mersin Üniversitesi işbirliğiyle sürdürülen Uzuncaburç Antik Kenti kazısı kapsamında antik kentin geçmişi, bugünkü durumu, kazı projesinin içeriği ve kazının sonunda ulaşılması hedeflenen durum hakkında bilgi verildi. 

Aydınoğlu, Mersin’de Cennet-Cehennem mağaralarından sonra en çok ziyaret edilen ikinci ören yeri olan Uzuncaburç Antik Kentinin bu çalışmalardan sonra daha fazla ilgi görmesinin ve ziyaretçi sayısının artmasının beklendiğini söyledi. (iha)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA