SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

MUCİT GENÇLER DOĞA DOSTU OTOMOBİLLERİNİ TANITTI


Teknolojik ve prototip araç üretimi projelerini hayata geçirmeye yönelik çalışmalar yürüten Mersin Üniversitesi’nden 29 kişilik MEUTechSport grubu tarafından geliştirilen ‘Myrtus’ otomobil tanıtıldı.

Mersin Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği öğrencileri tarafından oluşturulan Teknoloji Sporları (MEUTechSportbs) ekibi tarafından geliştirilen “Myrtus” isimli otomobil, Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde sergilendi. Myrtus otomobili 2016-2017 yılında TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda performans kategorisinde 12 üniversite takımı arasında Türkiye 3’üncü oldu. Tanıtım ve Yaygınlaştırma kategorisinde Türkiye 1’incisi olan otomobil, AVM’nin her yaş grubu ziyaretçilerinde hayranlık uyandırdı. Yüzde 100 yerli araç üretmeyi hedefleyen MEÜTechSports ekibi, tasarladığı otomobillerle katıldığı yarışmalardan kazandığı ödüllerle dikkat çekiyor. Ekip, 2015-2016 yılında TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışmasında 65 takım arasında “Elektromobil” kategorisinde jel batarya teknolojili elektriklikli “Encülüs” adlı araçlarıyla Türkiye 19’uncu oldu. Otomobil sektörünün geleceği olan doğa dostu enerji kaynakları ile daha verimli, güvenli ve konforlu projeleri gerçekleştirme yolunda ilerleyen MEÜTechSports ekibi, 2016-2017 yılında TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda “Elektromobil” dalında li-lon batarya teknolojili elektrikli ve hidrojenli “Regma” isimli araçlarıyla Türkiye 23’üncü oldu.

Mersin Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ar-Ge Proje Pazarı 2017” yarışmasında 58 proje arasında ‘Hidrojen Enerjisi ile Çalışan Araç Tasarım ve Üretimi’ çalışmalarıyla 2. olan ekip, 710 cc’ye kadar içten yanmalı motorla üretecekleri otomobil ile İtalya’da düzenlenecek “Formula Student” yarışmasına katılacak. Optimum'da otomobillerinin tanıtımını yapan üniversite öğrencileri, Temmuz ayında gerçekleştirilecek yarışmaya ilk defa katılmanın heyecanını yaşayan MEÜTechSports ekibi, benzinli araç projesi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. (iha)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA