SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

TOROSLAR, KIRILGAN GRUPLARIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR


Sık sık, çocuklar, engelliler, ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere toplumun kırılgan yapıdaki bireylerine yönelik çalışmaları ile gündeme gelen Toroslar Belediyesi, bu alandaki mesaisini sürdürüyor.

Toroslar Belediye Meclisi, Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı yaptı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre; Belediye Meclis Salonu’nda, Belediye Başkanı Hamit Tuna başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak, oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı. Ardından gündemin diğer maddelerine geçildi.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün yazıları doğrultusunda; işyerleri için ilan ve reklam vergisi tarifesinin (1), (2) ve (4) üncü bentlerinde belirtilen yıllık ilan ve reklamlara ait verginin, çevre temizlik vergisi ödeme dönemlerinde alınmasına ilişkin teklif görüşülerek,oy birliğiyle kabul edildi.
Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğince 2018 yılı teklif çağrısında olan “TR62/18/KGG-Kırılgan Grupların Güçlendirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Programı” kapsamında Toroslar Belediyesi tarafından hazırlanan TR62/18/KGG/0037 referans numaralı “Toroslar Bazaar 33 Projesi” için temsil ve ilzama yetkili kılınmak üzere Belediye Başkanı Hamit Tuna´ya veya görevlendireceği bir personele yetki verilmesine ilişkin teklifin de görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildiği meclis toplantısında; Mersin Büyükşehir Belediyesi Erişilebilirlik Yönetmeliğine ilişkin teklif oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarına havale edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden gelen gündem maddelerinin İmar ve Bayındırlık ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarına havalesinin oy birliğiyle yapıldığı toplantıda, Belediye ihtisas komisyonlarından gelen raporlar da görüşülerek, karara bağlandı.
Meclis toplantısı; Temmuz /2018 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün 02 Temmuz Pazartesi Saat: 14.00 olarak belirlenmesinin ardından, temenni ve öneriler ile son buldu.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA