SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

VATANDAŞIN ÇİLESİ KOCAMAZ’A GÖRE SENARYO!


Şehir Hastanesi’ne dolmuş/minibüs hattının çalışmasına izin vermeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, ulaşımda yaşanan sıkıntıların artarak devam etmesi üzerine, “Tek sorumlu bizmişiz gibi gösterilmeye çalışılıyor” deyip, yapılan haberleri senaryo olarak tanımladı!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, son günlerde basında ve kamuoyunda yer alan Mersin Şehir Hastanesi’ne ulaşım sorunu ile dün Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Hastaneye minibüs hattı çalışmasına izin vermediği için eleştirilen Kocamaz’ın yanıtı yine tepki çekti. 

Şehir Hastanesi’ne yönelik belediye otobüslerinin hizmette olduğunu anımsatırcasına, hastaneye devamlı surette ulaşım sağlandığını aktaran Kocamaz, göreve geldikleri günden bu yana Mersin’de ulaşım sorunu yaratmaya değil, ulaşım problemlerini çözmek adına çalışmalarını yürüttüklerini aktardı. 
Başkan Kocamaz, iddia edildiği gibi Şehir hastanesine ulaşım konusunda her hangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirtti. Başka Kocamaz, “Şehir Hastanesine ulaşım konusunda yapılan haberlerde sanki oraya hiç araç gitmiyormuş, insanlara zulüm yapılıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıyor. Birkaç dolmuşçunun yorumuna göre insanları adeta birbirine kırdırmaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

“KAOS YAŞANMAMASI ADINA ÖNLEM ALDIK”
Şehir hastanesinin hizmete girmesinden bu yana bölgede ulaşım anlamında bir kaos yaşanmaması adına bir takım önlemler aldıklarını ifade eden Başkan Kocamaz,  “Mersin Şehir Hastanesi’nin açıldığı günden bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak o bölgede bir kaos yaşanmaması için dolmuşların ve minibüslerin oraya gitmesini istemedik. Bunun yerine Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak ücretsiz ring seferleri koyduk. Akabinde Mersin Üniversitesi ile birlikte ulaşım güzergâhları ile ilgili çalışma neticesinde Mersin’in her bölgesinden oraya belediye otobüslerinin hastanenin kapısına kadar varması için yeni bir güzergâh düzenlemesi yapıldı. Ve şu anda 12,15,18,28,29,32,76 ve 79 hat numaralı otobüslerimiz Mersin’in her bölgesinden Şehir Hastanesine ulaşım sağlıyor” diye belirtti.
Şehir hastanesi ile ilgili yapılan haberlerin bilinçli olarak, belli bir senaryo çerçevesinde yürütüldüğünü dile getiren Başkan Kocamaz, “O haberlerde gördünüz ki haberler çarpıtılmış, bazı toplu taşımacıların yönlendirilmesiyle olay çok daha farklı noktalara çekildi. Tabi ki seçim öncesi süreçte bunları bekliyorduk. Oluşturulan bu Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olanlar belki direk bize saldıramıyorlar ama bu yollardan böyle bir senaryo yürütmeye çalışıyorlar. Ama bilsinler ki bu senaryo da boşa çıkacaktır”  dedi.

MERSİN ŞEHİR HASTANESİ’NE 8 AYRI HAT İLE ULAŞIM SAĞLANIYOR
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin’in her bölgesinden Mersin Şehir Hastanesi’ne ulaşım sağlamak mümkün. Kentin farklı bölgelerinden hareket eden Mersin Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma otobüsleri 8 ayrı hat ile Şehir hastanesi seferlerini gerçekleştiriyor.
12,15,18,28,29,32,76 ve 79 hat numaralı, varış noktası Mersin Şehir Hastanesi olan otobüs güzergâhları ise şöyle; 12 Numaralı Hat Afetevler’den Kalkış Yaparak, AMATEM, Efes Sitesi, İstemihan Talay Caddesi, Nevit Kodallı Caddesi, Göçmen, Pozcu, Muğdat, Silifke Caddesi, Taş Bina, İstasyon, Sanayi, Yeni Hal, Güneykent Parkı, Diş Hastanesi, Şehir Hastanesi Güzergahını, 15 Numaralı Hat Tırmıl’dan Kalkış Yaparak, Özgürlük Mahallesi, Makine İkmal, Toros Devlet Hastanesi, İstiklal Caddesi, Hastane Caddesi, Toroslar Belediyesi, Toros Caddesi, Akbelen, MEŞOT, Şehir Hastanesi güzergahını takip ediyor.
18 Numaralı Hat Makine İkmal’den Kalkış Yaparak, Toros Devlet Hastanesi, İstiklal Caddesi, Hastane Caddesi, Toroslar Belediyesi, Çavuşlu, MEŞOT, Şehir Hastanesi Güzergâhını, 28 Numaralı Hat Tece’den Kalkış Yaparak, Davultepe, Mezitli, KİPA, Üniversite Caddesi, 2. Çevre Yolu, Forum, Anıt, Toroslar Kaymakamlığı, Eski Çocuk Hastanesi, Cumhuriyet Evleri, Şehir Hastanesi güzergâhında son buluyor.
29 numaralı hat Üniversite Hastanesi’nden kalkış yaparak, KİPA, GMK Bulvarı, Pozcu, Çetinkaya, Eski Devlet Hastanesi, Çevik Kuvvet, Çiftçiler Caddesi, Kurdali, Güneykent, Yalınayak, Cumhuriyet Evleri, Şehir Hastanesi güzergâhını, 32 Numaralı Hat Bağlarbaşı’ndan Kalkış Yaparak, Huzurkent, Cam Sanayi, Yakaköy, Kazanlı Kavşağı, Karacailyas Kavşağı, Karaduvar Kavşağı, Turgut Özal Bulvarı, Yeni Hal, Yalınayak, Diş Hastanesi, Şehir Hastanesi güzergahını, 76 Numaralı Hat, Mezitli Yaşar Doğu Caddesi’nden Kalkış Yaparak, Soli, İçel Anadolu Lisesi, Viranşehir, Babil Caddesi, GMK Bulvarı, Üniversite Caddesi, Üniversite Hastanesi, 13. Cadde, Metro, Gözne Caddesi, Akbelen, MEŞOT, Şehir Hastanesi güzergahını, 79 hat numaralı otobüs ise Taş bina’dan kalkış yaparak, İstasyon, Fabrikalar Caddesi, Hastane Caddesi, GMK Bulvarı, Makine İkmal, Şevket Sümer, Okan Merzeci Bulvarı, Selen Kavşağı, Diş Hastanesi, Şehir Hastanesi Ve MEŞOT güzergahını takip ederek Mersin Şehir Hastanesi’ne girmek isteyen vatandaşlara hizmet veriyor.
Ayrıca Mimar Caddesi ve Şehir Hastanesi arasında beş dakikada bir ücretsiz ring hattı hizmet veriyor. 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA