SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

MERSİN GENÇ GİRİŞİMCİ MERKEZİ’NDE SONA DOĞRU


Mersin Valisi Ali İhsan Su, Kalkınma Bakanlığı ‘Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı’ kapsamında desteklenen ve yapımında sona gelinen ‘Mersin Çekirdek Genç Girişimci Merkezi’ni ve sonrasında ÇKA çatısı altında hizmet vermeye başlayan ‘Tek Durak Ofis’i ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada; Kalkınma Bakanlığı’nın Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü içinde inşasına başlanan Mersin Çekirdek Genç Girişimci Merkezi’nde sona yaklaşıldığı bildirildi. Merkezde incelemelerde bulunan Mersin Valisi Ali İhsan Su, Teknoloji Transfer Ofisi ile arge çalışmaları yürütülecek olan Gıda Geliştirme Alanı başta olmak üzere, genç girişimcilerin çalışma, görüşme ve sosyalleşme alanlarını gezerek, bu alanlarda yürütülecek faaliyetler ile ilgili Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’dan bilgi aldı. Vali Su, ayrıca girişimcilerin prototiplerini hazırlarken kullanacakları mikro freze makinesi, 3D yazıcılar, mini cnc tezgahı ve daha birçok teknolojik aletlerin yer aldığı prototip alanını ilgiyle inceledi.

Ziyaretçilerin ve gençlerin duygularını dile getirmeleri için ayrılmış olan duvara yazdığı yazıda “Gençliğin dinamizmine uygun, genç girişimcilik merkezimiz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullanan Vali Su, Genç Girişimci Merkezi’nde gelinen son durumu yerinde incelemesinin ardından, yatırımcıların önündeki bürokrasiyi çabuklaştırmak ve yatırımcıların ilimizde yatırım yapmalarını kolaylaştırarak daha cazip kılmak amacıyla ÇKA Mersin Yatırım Destek Ofisi’nde 2 Mayıs itibariyle hizmet vermeye başlayan ‘Tek Durak Ofis’e geçti. İlgili kurum ve kuruluşlar tarafından görevlendirilen konusunda uzman personellerin yer aldığı ofiste yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu ve yetkililerden bilgi alan Vali Su, ziyaret ve inceleme programını ÇKA Genel Sekreteri Altunsu ile bir süre fikir alışverişinde bulunarak noktaladı.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA